Wstępny zakres tematyczny

ZAPROPONUJ TEMAT

Informujemy, że dane osobowe wprowadzone do poniższego formularza będą przetwarzane tylko w zakresie prezentacji propozycji tematyki, nie dłużej niż do dnia zakończenia eventu, którego dotyczą. W pozostałym zakresie stosuje się warunki Polityki Prywatności dla danych związanych z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych.

Chcemy usłyszeć Twój głos!
Wiesz, co powinno znaleźć się w agendzie? Chcesz wystąpić na jednej ze scen? Twórz agendę razem z nami – zaproponuj temat dyskusji. Czekamy na Wasze obserwacje i pomysły. Najciekawsze weźmiemy pod uwagę przy tworzeniu programu. Agenda katowickiego spotkania, jak co roku powstaje z autentycznym zaangażowaniem uczestników i organizatorów. Na Wasze propozycje czekamy do 15 lipca 2020.

SESJE TEMATYCZNE

  • Pojutrze. Przewidzieć biznesowy świat

    Bez ograniczeń? Globalizacja, wszechobecność sieci, zdalna gospodarka.
    Bez dyletantów. Edukacyjny przełom i głód nowych kompetencji?
    Bez odpadów. Zielone strategie – stabilna perspektywa biznesowa?
    Bez własności. „Korzystać” zamiast „mieć”. Szanse dla mniejszych firm?
    Bez ludzi. Inwazja maszyn i robotów. Praca przywilejem nielicznych?
    Bez kompleksów. Polska, świat i top-technologie – kto hamuje, kto przyspieszy?
     

  • Start-upy i inwestorzy

    Czas weryfikacji. Łatwy pieniądz, zawyżone wyceny – czy to już za nami? Zainteresowanie start-upami w realiach recesji. Młode firmy wobec inwestorów – na co stawia każda ze stron? Kryzys szansą na nowe otwarcie? Dojrzałość i doświadczenie firm technologicznych wyrosłych ze start-upów w relacjach z inwestorami.

  • Na karuzeli trendów

    StartGreen – zielone technologie na każdą kieszeń. Aplikacje dla ekoświadomych
    Proptech – bezpieczeństwo, oszczędności, przewaga. Rozwiązania dla rynku nieruchomości
    Global edutech – wartość rynku, przyczyny rozkwitu, główne trendy. Przemiany w oczekiwaniach klientów.
    Foodtech i nisze na rynku food. Od żywności funkcjonalnej i precyzyjnej do laboratoryjnej. Cała prawda o konsumencie i jego diecie w aplikacji.

  • E-commerce i technologie

    (sesja wspólna dla Europejskiego Kongresu Gospodarczego i European Tech & Start-up Days)(sesja wspólna dla Europejskiego Kongresu Gospodarczego i European Tech & Start-up Days)

    Digital jako strategiczny kierunek rozwoju. Handel w fazie głębokiej cyfryzacji. Nowe narzędzia – technologie, logistyka, infrastruktura. Precyzyjnie przetwarzane dane przewagą e-handlu. Płatności w walce o idealne doświadczenie zakupowe.

  • Go Global online – ekspansja w świecie e-commerce

    (sesja wspólna dla Europejskiego Kongresu Gospodarczego i European Tech & Start-up Days)(sesja wspólna dla Europejskiego Kongresu Gospodarczego i European Tech & Start-up Days)

    Midas współczesnego handlu – e-commerce wygranym koronakryzysu. Marketplace – naturalne miejsce do rozwoju globalnej sprzedaży. Każdy chce ogrzać się w blasku e-commerce, ale jak się wyróżnić? Szeroki strumień pieniędzy na rozwój firm online. Jak go wykorzystać?

  • Chmura w biznesie, biznes w chmurze

    (sesja wspólna dla Europejskiego Kongresu Gospodarczego i European Tech & Start-up Days)

    Przetwarzanie w chmurze – kluczowy element IV rewolucji przemysłowej. Technologie Cloud. Biznes na żądanie – potencjał technologii a skłonność firm do zastosowania rozwiązań chmurowych. Poziom absorpcji i wartość rynku. Chmura publiczna, prywatna, hybrydowa. Inwestycje globalnych potentatów – czy Polska ma szansę na rolę lidera w regionie?

  • Sztuczna inteligencja

    (sesja wspólna dla Europejskiego Kongresu Gospodarczego i European Tech & Start-up Days)

    Potencjał i znaczenie AI w gospodarce i w procesie rozwoju cywilizacyjnego. Rozwój technologii AI: zapowiedzi i oczekiwania a fakty. AI Vibes – obszary wpływu data science. Kierunki zastosowań – aktualne i perspektywiczne. Przyspieszenie w cyfryzacji jako probierz przydatności technologii związanych z AI. Autonomia maszyn – czy jest się czego bać?

  • Big Data

    (sesja wspólna dla Europejskiego Kongresu Gospodarczego i European Tech & Start-up Days)

    Dane w gospodarce – rewolucja w toku. Big Data Talks – otwarte dane, gdzie, kiedy, na jaką skalę? Przewaga konkurencyjna dzięki dostępowi i przetwarzaniu danych. Zysk i wolność, bezpieczeństwo i prywatność, zdrowie i inwigilacja – jak godzić sprzeczności? Amerykańskie, azjatyckie i europejskie spojrzenie na wykorzystanie danych w biznesie, ochronie zdrowia i systemach bezpieczeństwa.

  • Internet rzeczy

    (sesja wspólna dla Europejskiego Kongresu Gospodarczego i European Tech & Start-up Days)

    IoT a cyfrowa transformacja gospodarki. IoT Flow, czyli komunikacja maszyn i systemów – co z tego mamy? Przemysłowy Internet rzeczy i idea inteligentnej fabryki w realizacji. Produkcja bezpieczna epidemicznie – trwały trend? IoT w mieście, handlu i usługach, w rolnictwie i ochronie zdrowia.

  • Cyberbezpieczeństwo

    (sesja wspólna dla Europejskiego Kongresu Gospodarczego i European Tech & Start-up Days)

    Rosnący przepływ masy informacji i upowszechnienie pracy zdalnej, brak umiejętności wdrażania technologii, przestarzałe rozwiązania i inne źródła cyfrowych zagrożeń. Ustawa o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa. Kradzież, szantaż dla zysku, szpiegostwo przemysłowe, cele polityczne – różne oblicza cyberagresji. Wojny bez wystrzału, czyli potencjalny paraliż infrastruktury krytycznej. Człowiek – najsłabsze ogniwo? Nowe, skuteczne narzędzia i metody ochrony prywatności i tajemnic firmy w cyfrowym świecie. Wydatki firm na minimalizację ryzyka – rynek cyberbezpieczeństwa?

  • Marketing w cyfrowym świecie

    (sesja wspólna dla Europejskiego Kongresu Gospodarczego i European Tech & Start-up Days) Aktualne trendy w marketingu: kampanie hybrydowe, dialog i nowe modele dotarcia do klienta, rola (social) mediów w zarządzaniu marką, reakcje na rozdrobnienie rynków. Jak znikają bariery dotarcia do odbiorców. Kto na tym zyskuje? Nowe technologie w komunikowaniu Out of Home. Informacja w przestrzeni a jakość życia – jak przekonać miasta do cyfrowego przekazu w przestrzeni publicznej?

  • Rynek biotechnologiczny

    (sesja wspólna dla Europejskiego Kongresu Gospodarczego i European Tech & Start-up Days) Tempo rozwoju i wartość rynku biotechnologicznego. Rosnące znaczenie biotechnologii w gospodarce. Rozwój polskiej biotechnologii – wysokie standardy nauczania, potencjał badawczy i wdrożeniowy zachętą dla inwestorów. Polscy liderzy innowacji biotechnologicznych. Start-upy w biotechnologii – suwerenność czy współpraca z gigantami? Znaczenie ochrony własności intelektualnej – dla bezpieczeństwa biznesu i wyceny firmy.
     

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony EEC Startup Challenge.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie