European Start-up Days

Pierwszy na drodze do sukcesu jest pomysł. Jeżeli masz taki, który może przyciągnąć rozwinięte już firmy czy fundusze inwestycyjne, weź udział w Start-up Challenge, przedstaw się biznesowemu światu i zainteresuj potencjalnych partnerów innowacyjnym rozwiązaniem. Może to właśnie Twojej nowatorskiej ścieżki szukają korporacje czy rynki finansowe?

Przyjedź do katowickiego Spodka i MCK i opowiedz o swojej koncepcji. Skonfrontuj się z tymi, którym się powiodło i którzy kiedyś zaczynali tak jak Ty. Dowiedz się, w które drzwi zapukać i jak uszyć strategię działania na miarę swego pomysłu. Spotkaj się z mentorami, inwestorami, prezesami największych spółek w Polsce, których w jednym miejscu i czasie zgromadzi Europejski Kongres Gospodarczy (EEC).

Może któryś z nich poda Ci rękę, zainspiruje, będzie aniołem Twojego biznesu?

Daj się złowić. Obierz kurs na rozwój. Podejmij wyzwanie. 

Start-up Challenge poszerza horyzonty

To giełda pomysłów, kopalnia trendów i twórczy ferment. Tutaj dowiesz się wszystkiego, co może Ci być potrzebne w rozwoju Twojego biznesu. Warianty inwestycyjnych możliwości, programy akceleracyjne, sposoby finansowania, rodzaje wsparcia i dobre praktyki, czyli: jak robią to inni! Także Ci z dużym doświadczeniem.

Start-up Challenge inspiruje

Jeżeli się uczyć – to od najlepszych. Tutaj zdobędziesz „know-how” z pierwszej ręki – biznesowych mentorów, wizjonerów, twórców globalnych marek. Spojrzysz na swe plany z perspektywy ich doświadczeń. Zanalizujesz przykłady współpracy start-upów z korporacjami. Kto wie – może Twoja historia również będzie dla kogoś inspiracją?

Start-up Challenge łączy

Nie ma lepszej okazji do dialogu z inwestorami oraz instytucjami wsparcia biznesu. Do nawiązania współpracy z potencjalnymi partnerami i zdobycia kapitału na start, rozwój czy pojawienie się na zagranicznych rynkach. Do pozyskania klientów. To przestrzeń dla networkingu między młodym i dojrzałym biznesem. Tutaj Twoje pomysły mają szansę zostać zauważone na szerokim forum. 

Start-up Challenge – Od AI po technologie dla ochrony środowiska

W Start-up Challenge nie tworzymy tematycznych barier – udział w rywalizacji mogą zadeklarować najróżniejsze start-upy, aktywne w rozmaitych branżach gospodarki czy dziedzinach życia społecznego. To był i jest nasz atut, dostrzeżony przez uczestników poprzednich edycji konkursu.

Wiemy, jakie są globalne trendy. Od sztucznej inteligencji (AI), przez wirtualną rzeczywistość (VR), rzeczywistość rozszerzoną (AR) czy mieszaną (MR)… do internetu rzeczy (IoT), big data, machine learning czy też upowszechniania się określenia „digital”, pojawiającego się w coraz to nowych aspektach rzeczywistości. Rewolucje nie dotyczą oczywiście tylko cyberświata. Jesteśmy też na przykład świadkami wydarzeń i procesów, zmierzających do wzmożonego przeciwdziałania klimatycznym zmianom, co objawia się rozwojem technologii dla klimatu – m.in. proekologicznych źródeł energii, elektromobilności, pracami zmierzającymi do optymalnego wykorzystania zasobów.  

Czekamy na start-upy, które proponują czy wykorzystują technologie ze wspomnianych kręgów, by zgłosiły akces do Start-up Challenge.

Konkurs – w kilku krokach

Każdy, kto chce wziąć udział w konkursie, musi wypełnić formularz zgłoszeniowy na www.estartupdays.eu. Ważne, aby firma na rynku nie funkcjonowała dłużej niż 5 lat i miała na koncie innowacyjny produkt, technologię, model biznesowy lub zoptymalizowany istniejący proces w jednej z 6 kategorii branżowych konkursu:

NEW INDUSTRY

Przemysł 4.0, robotyka, automatyzacja, systemy produkcji, nowe materiały, przemysł kosmiczny

ENVIRONMENT

Ochrona środowiska: technologie dla klimatu, ekologiczne uprawy, smart energy, wykorzystanie surowców, przetwórstwo odpadów

TRADITION & MODERNITY

Przemysł tradycyjny, energetyka, telekomunikacja, transport, budownictwo

HEALTH & BIOTECHNOLOGY

Medycyna, zdrowie, technologie medyczne, farmacja, biotechnologia

BUSINESS PROCESSES

Zarządzanie, analityka, ICT, cyberbezpieczeństwo, logistyka, HR

CLIENT & LIFESTYLE

Handel, customer experience, e-commerce, fintech, edutech, gaming, sport, przemysł czasu wolnego

Co dalej?

  • zgłaszasz się do Start-up Challenge
  • zostajesz jednym ze 100 najciekawszych start-upów i prezentujesz swój pomysł w Scale-up Alley na bezpłatnym stoisku przygotowanym przez organizatora
  • trafiasz do najlepszej 18-tki i sceny Europejskiego Kongresu Gospodarczego oraz European Start-up Days stają przed Tobą otworem
  • walczysz o tytuł „Start-up Challenge Winner” w swojej kategorii
  • pozyskujesz inwestora lub partnera biznesowego spośród tysięcy przedsiębiorców z kapitałem, gotowych inwestować w innowacyjne pomysły
  • masz swoje „pięć minut” w mediach, przedstawicieli których na Europejskim Kongresie Gospodarczym jest aż pół tysiąca
  • realizujesz swój pomysł!

Proste?

Jeszcze prostsze jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Na zgłoszenia czekamy do 9 kwietnia 2018 r.

Rozstrzygnięcie konkursu w czasie European Start-up Days – na Gali, 15 maja 2018 r. w hali katowickiego Spodka.

Pobierz regulamin konkursu jako plik PDF

Pobierz instrukcję do formularza zgłoszeniowego jako plik PDF

Pobierz kartę oceny formalnej jako plik PDF

Pobierz kartę oceny merytorycznej jako plik PDF

Google Play
Pobierz aplikację European Start-up Days na swój telefon
App Store
Pobierz aplikację European Start-up Days na swój telefon