Wstępny zakres tematyczny

ZAPROPONUJ TEMAT

Informujemy, że dane osobowe wprowadzone do poniższego formularza będą przetwarzane tylko w zakresie prezentacji propozycji tematyki, nie dłużej niż do dnia zakończenia eventu, którego dotyczą. W pozostałym zakresie stosuje się warunki Polityki Prywatności dla danych związanych z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych.

W bliskim kontakcie ze start-upowym środowiskiem i specjalistami z obszaru nowych technologii powstał projekt agendy European Tech & Start-up Days. Tegoroczna, piąta edycja wychodziła naprzeciw ewolucji polskiej sceny start-upowej. Nagłe zmiany wywołane pandemią zaskoczyły wszystkich i zmieniły świat, doprowadzając do rewolucji w świecie start-upów.

Nowe realia zmieniają to, co tu i teraz, wpłyną także na zmiany w dalszej przyszłości. Niektóre problemy zbledną, inne zyskają na znaczeniu, pojawią się też nowe, z jakimi nie mieliśmy w takiej skali nigdy wcześniej do czynienia.

I to jest powód, by popracować – wspólnie z Wami – nad aktualizacją programu European Tech & Start-up Days. W nowym terminie 3-4 września chcemy spotkać się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, a wydarzenie w pełnym wymiarze poprzedzić szeregiem aktywności online od maja do września.

Czekamy na propozycje, o czym chcielibyście rozmawiać: jakie kwestie pozostały istotne i na jakie nowe pytania warto poszukać odpowiedzi. Świat się trochę zatrzymał, choć może akurat dla start-upów przyspieszył? Aktualna sytuacja pokazuje, jak bardzo potrzebujemy innowacyjności, przełomowych rozwiązań, praktycznych aplikacji. Pomysłowość start-upowców nie zna granic, a uczestnicy European Tech and Start-up Days niejednokrotnie wykazywali się potencjałem. Czy w tym – zaskakującym, trudnym do prognozowania – roku, zaskoczą nas np. propozycjami z obszaru medtech czy e-commerce?

Nasz poprzedni plan, który znajdziecie na tej stronie, potraktujmy jako punkt wyjścia do tej dyskusji. Czekamy na Wasze opinie i propozycje!

  • Pojutrze. Przewidzieć biznesowy świat

    Bez granic. Co to znaczy… Globalizacja, wszechobecność sieci, decentralizacja koncernów?

    Bez dyletantów. Co przyniesie edukacyjny przełom?

    Bez odpadów. Zielone strategie – perspektywy na dobry biznes?

    Bez własności. „Korzystać” zamiast „mieć”. Szanse dla mniejszych firm?

    Bez ludzi. Potop technologii – praca przywilejem nielicznych?

    Bez kompleksów. Polska i świat – w stronę technologicznych liderów?

  • Chmura w biznesie, biznes w chmurze | EUROPEAN ECONOMIC CONGRESS

    Przetwarzanie w chmurze – kluczowy element IV rewolucji przemysłowej. Technologie Cloud. Biznes nażądanie – potencjał funkcjonowania firm w chmurze i online. Skłonność gospodarki/firm dozastosowania rozwiązań chmurowych. Poziom absorpcji chmury wśród przedsiębiorstw w Polsce i Europie. Polska Chmura Krajowa.

  • Go for the cloud!

    Biznes, idea, produkt – o przewagach IT w chmurze obliczeniowej. Koszty, możliwości, korzyści – cowybierać dla start-upu. Czy w młodych firmach potrzeba architektury IT złożonej z wielu chmur odróżnych dostawców? Od robotyki po AI – cloud jako fundament innowacyjnych strategii. Rozrostcyberagresji a bezpieczeństwo chmurowych rozwiązań i aplikacji. Rola i perspektywy chmury w IVrewolucji przemysłowej.

  • Przemysł 4.0 w Polsce | EUROPEAN ECONOMIC CONGRESS

    Państwo i firmy a rozwój technologiczny w kluczowych gałęziach polskiego przemysłu. Systematycznypostęp czy ostatni dzwonek? Stan przygotowań i realizacji elementów IV rewolucji przemysłowej wnaszym kraju. Przyczyny różnic w ocenach. Państwo, koncerny, mniejsze firmy, szkoły wyższe – konieczny podział ról. Świadomość potrzeby kursu na rozwiązania rodem z Industry 4.0 wśród polskichprzedsiębiorstw i menedżerów. Wołanie o kadry. Jak je dobrze i w większej skali przygotować.

    Warunki (edukacyjne, prawne, finansowe) konieczne, by Przemysł 4.0 mógł zaistnieć w skali firmy.

  • Cyberbezpieczeństwo | EUROPEAN ECONOMIC CONGRESS

    Wyzwania, zagrożenia i środki zaradcze. Przepływ masy informacji i współpraca rzeszy fachowców mnoży ryzyko. Ustawa o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa. Wybryk, kradzież lub szantaż dla zysku, szpiegostwo przemysłowe, cele polityczne – różne oblicza cyberagresji. Zagrożenia polityczne i biznesowe. Wojny bez wystrzału, czyli potencjalny paraliż infrastruktury krytycznej. „Chcesz pokonać hakera? Myśl jak haker”. Momenty krytyczne – o sposobach zwalczania cyberprzestępców dziś i jutro. Człowiek – najsłabsze ogniwo? Nowe, skuteczne narzędzia i metody ochrony prywatności i tajemnic firmy w cyfrowym świecie. Wydatki firm na minimalizację ryzyka, zabezpieczenia – rynek cyberbezpieczeństwa?

  • Biznesowe cyberzabezpieczenia

    Jak chronić tajemnice firmy w cyfrowym świecie? Ile kosztuje minimalizacja ryzyka i jak dobraćzabezpieczenia? Cyberbezpieczeństwo bez dużych wydatków – realna opcja czy ryzykowna gra? Start-upyna rynku – gdzie duże firmy zostawiają przestrzeń? Nowe technologie – nowe rodzaje cyberzagrożeń. Internet rzeczy, czyli szybko rosnący, ale słabo zabezpieczony rynek.

  • Sztuczna inteligencja | EUROPEAN ECONOMIC CONGRESS

    Potencjał i znaczenie AI w gospodarce i w procesie rozwoju cywilizacyjnego. AI Vibes – obszary wpływudata science. Kierunki zastosowań – aktualne i perspektywiczne. Zagrożenia – pozorne i faktyczne.

  • Trendy w AI. Start-upowy algorytm

    Najbardziej obiecujące kierunki zastosowań AI – dziś i jutro. Na jakich polach algorytmy start-upów imłodych firm mogą konkurować z produktami potentatów? Sukcesy młodych firm – case studies. Kupić, bysprzedać – AI jako motor strategii, usług i produktów w młodej firmie. Kadry specjalistów od AI –czy nie grozi nam drenaż mózgów?

  • Big Data | EUROPEAN ECONOMIC CONGRESS

    Dane w gospodarce – rewolucja w toku. Big Data Talks – otwarte dane, gdzie, kiedy, na jaką skalę?Przewaga konkurencyjna dzięki dostępowi i przetwarzaniu danych. Zysk i wolność, administracja ibiznes – jak godzić sprzeczności? Amerykańskie, azjatyckie i europejskie spojrzenie na wykorzystaniedanych w biznesie. W poszukiwaniu uniwersalnej formuły.

  • Internet rzeczy | EUROPEAN ECONOMIC CONGRESS

    IoT a cyfrowa transformacja gospodarki. IoT Flow, czyli komunikacja maszyn i systemów – co z tegomamy? Przemysłowy Internet rzeczy i idea inteligentnej fabryki w realizacji. IoT w mieście, handlu iusługach, w rolnictwie i ochronie zdrowia.

  • E-commerce i technologie | EUROPEAN ECONOMIC CONGRESS

    Handel w fazie głębokiej cyfryzacji. Usługi tylko przez internet? Skutki tych zjawisk dlatradycyjnego biznesu.

    Najnowsze trendy w e-commerce – nowe modele działań i narzędzia technologiczne – logistyka iinfrastruktura.

    Narzędzia optymalizacji e-handlu w praktyce.

  • Go Global online – ekspansja w świecie e-commerce

    Platformy zakupowe dopalaczem biznesowym dla start-upów.

    Algorytm zdecyduje o być albo nie być twojej firmy. Bądź przygotowany na zmiany.

    Unikalna oferta wystarczy? Elementy sukcesu sprzedaży na platformach zakupowych.

    Puls e-sklepu – oceny, komentarze, opinie. Kryzys jako element e-rzeczywistości.

    Szeroki strumień pieniędzy na rozwój firm online. Jak go wykorzystać?

  • ePłatności w gospodarce | EUROPEAN ECONOMIC CONGRESS

    Handel bezgotówkowy w poszukiwaniu standardu. Cyfrowe płatności i rozliczenia elektroniczne –popularne rozwiązania dla firm. Systemy płatnicze e-commerce – w toku optymalizacji. Wymaganiaklientów – funkcjonalność, elastyczność, bezpieczeństwo i prostota.

  • Marka w erze cyfrowej | EUROPEAN ECONOMIC CONGRESS

    Nowe oblicze marki w erze cyfrowej. Tożsamość marki w procesie transformacji? Jak tworzyć brand content, który nie zginie w lawinie informacji.

  • Youtuber, vloger, influencer... | EUROPEAN ECONOMIC CONGRESS

    Jedyny, unikatowy, wyjątkowy – w pogoni za oryginalnością. Znana twarz kształtuje opinie w sieci. Wizerunek i relacje jako kapitał. Jak wykorzystać nowych celebrytów i e-formy ekspresji do promocji?Dopasowanie profilu influencera do produktu. Możliwości skalowania autorskich projektów.

  • Przemysł gamingowy i e-sport | EUROPEAN ECONOMIC CONGRESS

    Dynamika, kondycja i potencjał rynku gamingowego. Przełożenie na inne branże. Jak zmienia się gamingpod wpływem dojrzalszego klienta? Rola wydarzeń e-sportowych. Nowe technologie w e-gamingu. Nadchodzi 5G – branża w chmurze, nowe szanse i możliwości. Trendy w projektowaniu gier –specjaliści, zespoły, budżety. Gra jako produkt, przekaz i środowisko – tendencje w influencermarketingu. Zawód streamer, czyli jak budować społeczność. Sport jak inne dyscypliny? Organizacja izarządzanie klubem e-sportowym.

  • Technologia dla powietrza | EUROPEAN ECONOMIC CONGRESS

    Jak nowe technologie (w energetyce, transporcie, budownictwie) wspierają walkę o poprawę stanu powietrza. Odnawialne źródła energii, efektywność energetyczna i termomodernizacja, e-mobilność, technologie filtrowania i oczyszczania, innowacje. Koszty i możliwości zastosowań a potrzeby iefekty. Idea green cities – strefy bezemisyjne, pochłaniacze smogu i inne rozwiązania. Prezentacja wybranych innowacji technologicznych, systemów i urządzeń służących poprawie jakości powietrza.

  • Technologie dla klimatu | EUROPEAN ECONOMIC CONGRESS

    Obszary technologicznych poszukiwań będących reakcją na kryzys klimatyczny – w jakim kierunku zmierzanauka i wyobraźnia? Przykłady technologii o wysokim potencjale. Innowacyjne firmy, ich aktywność w„zielonym biznesie”, niższa bariera wejścia, dedykowane narzędzia wsparcia. Zrównoważony rozwój wstrategiach dużych firm i inwestorów szansą na wdrażanie rewolucyjnych pomysłów. Wyższa tolerancjaryzyka w zielonych innowacjach. Role motywów etycznych w wyborze projektów. Prezentacja wybranychrozwiązań służących ograniczaniu emisji gazów cieplarnianych. Historia wdrożeń i skuteczność.

  • StartGreen – zielone technologie dla każdego

    Aplikacje dla ochrony środowiska naturalnego. Zielone technologie na każdą kieszeń. Aplikacje dlaekoświadomych. Rozwój technologiczny jako obciążenie środowiska samo w sobie.

  • Miasto ery cyfrowej – jak stać się „smart”? | EUROPEAN ECONOMIC CONGRESS

    Czas, jakość życia, sprawność funkcjonowania i zarządzania, zrównoważony rozwój – co się liczy wmieście? Jakich inwestycji i rozwiązań potrzebują ambitne metropolie i ich mieszkańcy? Gadżety czypriorytety, czyli oczekiwania w zakresie wdrażania rozwiązań smart city. Miasto w smartfonie –aplikacje, które ułatwiają życie. Najbardziej obiecujące obszary cyfryzacji miast. Nie tylkoinfrastruktura – jak zintegrować organizm miejski z budynkami i jakie płyną z tego korzyści?

  • Dlaczego coworking? | EUROPEAN ECONOMIC CONGRESS

    • Rynek coworkingów w Polsce na tle Europy – gdzie jesteśmy, jaki jest potencjał, jakie perspektywy? Sektor coworkingowy rośnie w siłę i robi furorę na rynku pracy. Zmienia styl i warunki pracy w biurach. Czy w przyszłości coworking zdominuje sektor biurowy? Niższa cena, atrakcyjna lokalizacja, elastyczność, a może antidotum na samotność – co skłania do korzystania z coworkingu?
    • Work-it-up – wybieramy najlepszy cowork w Polsce. Sieciowy, lokalny, korporacyjny – jak powstawały koncepty coworkingowe. Historia, plany, twórcy.
  • Przyszłość nieruchomości nazywa się proptech

    Tej machiny nie da się zatrzymać. Bezpieczeństwo, oszczędności, przewaga – rozwiązania proptech i ichwpływ na rozwój rynku nieruchomości. Gdzie nastąpi największa rewolucja? Jak zachęcić do wdrażaniainnowacji? Co jest największym wyzwaniem?

  • Global edutech

    Burzliwy rozwój educational technology. Wartość tego rynku. Przyczyny rozkwitu. Główne trendy. Przemiany w oczekiwaniach klientów. Polskie osiągnięcia i szanse młodych firm. Start na światowymrynku czy najpierw krajowy poligon?

  • Nowe technologie medyczne – od projektu do pacjenta | EUROPEAN ECONOMIC CONGRESS

    Czym jest innowacja, a czym nowość w medycynie. Technologie zmieniające oblicze współczesnej medycyny. Medycyna precyzyjna – zmiana paradygmatu podejścia do terapii. Immunoonkologia – „przewrót kopernikański” w leczeniu nowotworów.

    Oblicza cyfrowej rewolucji w medycynie – od aplikacji w smartfonie do sztucznej inteligencji. Robot medyczny – niewolnik lekarza czy bohater pacjenta? Technologie medyczne lekowe i nielekowe – jak je finansujemy? Koszyk świadczeń gwarantowanych a dostępność nowych technologii medycznych. Od pomysłu do przemysłu, czyli porozmawiajmy o wdrożeniach i komercjalizacji efektów prac badawczo-rozwojowych.

  • Rynek biotechnologiczny | EUROPEAN ECONOMIC CONGRESS

    Tempo rozwoju i wartość rynku biotechnologicznego. Rosnące znaczenie biotechnologii w gospodarce. Rozwój polskiej biotechnologii – wysokie standardy nauczania, potencjał badawczy i wdrożeniowy zachętą dla inwestorów. Polscy liderzy innowacji biotechnologicznych. Start-upy w biotechnologii – suwerenność czy współpraca z gigantami? Znaczenie ochrony własności intelektualnej – dla bezpieczeństwa biznesu i wyceny firmy.

  • Foodtech zamiast fast food

    Start-upy odbiciem trendów: zdrowiej, roślinnie, z owadów. Zamienniki, alternatywy – słowo "zamiast" kreuje trendy przyszłości. Inteligentne opakowania wspomagają zjawisko „no waste". Od żywności funkcjonalnej i precyzyjnej do laboratoryjnej. Nowe technologie w walce z otyłością – prawda o konsumencie i jego diecie w aplikacji.

  • Houston, we have a problem… Kiedy i jaki inwestor jest niezbędny. Dlaczego tak dużo start-upów wPolsce nie korzysta z zewnętrznego finansowania?

  • Scale up your business. Jak tworzyć modele. Etapy wzrostu – budowa i zarządzanie zespołem

  • You do it wrong! Katalog błędów. Nieinwestowalny start-up – opis klęski

  • Zostań Social Media Ninja. Klienci, zasięg, wizerunek w mediach społecznościowych - pola biznesu i marketingu

  • 10 trendów w e-commerce. Jak wykorzystać to w działalności twojej firmy?

  • #networking. Sieć kontaktów twoim kapitałem. Jak ją budować i czerpać z niej korzyści?

  • Rozwiń swój biznes w necie. Czego się uczyć od najlepszych?

  • Kształtuj swoją markę. O start-upowych strategiach

  • Twoja praca, to twoje życie. Zarządzanie i kultura organizacyjna w firmach nowej ery

  • Jak tworzyć brand content, który nie zginie w lawinie informacji?

  • Jak walczyć o autentyczność i wiarygodność w czasach fakenews?

  • Jak zostać liderem opinii w mediach społecznościowych?

  • Jak tworzyć brand content, który nie zginie w lawinie informacji?

  • Crowdfunding – sposób na społeczne finansowanie biznesu

    Jak działają platformy crowdfundingowe? Sposoby konstruowania skutecznej kampanii crowdfundingowej. W jakich dziedzinach najłatwiej o pozyskanie finansowania społecznościowego? Jak zabezpieczyć własność intelektualną? Otoczenie prawne crowdfundingu w Polsce. Stan obecny rynku i potencjał dla rozwoju finansowania społecznościowego w Polsce.

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony EEC Startup Challenge.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie