European Start-up Days

Start-up Challenge – Tak się rodzi biznes!

Oto finałowa setka start-upów konkursu Start-up Challenge. To właśnie te pomysły na biznes będą miały wyjątkową możliwość zaprezentowania się przed przedstawicielami największych korporacji, inwestorami i ekspertami podczas European Start-up Days. Start-upy zobaczymy już wkrótce na arenie katowickiego Spodka i MCK w specjalnie zbudowanej Start-up Alley, gdzie będą opowiadać o swojej koncepcji. Skonfrontują się z tymi, którym się powiodło i którzy odnieśli sukces biznesowy. Dowiedzą się, w które drzwi zapukać i jak uszyć strategię działania na miarę swojego pomysłu. Spotkają się z mentorami, inwestorami, prezesami największych spółek w Polsce, bo takie grono gości w jednym miejscu i czasie zgromadzi Europejski Kongres Gospodarczy (EEC).

Katalog Start-up challenge

Pobierz katalog start-upów jako PDF

Finaliści Start-up Challenge w poszczególnych kategoriach

 •   1 FINALISTA

  Beta Bio Technology

  For human. Biotechnologia, medycyna, ekologia

  Firma zajmuje się pozyskiwaniem wysokooczyszczonego beta glukanu białka i błonnika z owsa (innowacyjne rozwiązanie także w światowej skali). Beta glukan ekstrakt 80% (rozpuszczalny, żelujący, bezbarwny, bez zapachu) pozyskuje się w laboratorium. Aktualnie Beta Bio Technology przygotowuje się do inwestycji, ale brakuje kapitału, by skutecznie aplikować o wsparcie unijne i zrealizować swój inwestycyjny pomysł. Know how, linia technologiczna , miejsce, skala projektu i jego prozdrowotne działanie w przypadku chorób cywilizacyjnych powodują, iż rokowania co do uzyskania konkurencyjnego w globalnej skali produktu są bardzo dobre (zwrot z inwestycji – według prognoz Beta Bio Technology - wynosi 2-3 lata).

 •   2 FINALISTA

  Laparo

  For human. Biotechnologia, medycyna, ekologia

  Laparo specjalizuje się w symulacji medycznej. Projektuje oraz produkuje urządzenia do treningu chirurgii małoinwazyjnej. W ciągu roku stworzono w Laparo trzy urządzenia do treningu laparoskopowego: Aspire, w opinii zgłaszającego, najtańszy na świecie trenażer, Advance - udoskonalona wersja skierowana do oddziałów szpitalnych, Laparo Analytic, jak twierdzi zgłaszający, jedyny na świecie symulator z pełną analizą treningu na fizycznych obiektach. Przeszedł on certyfikację. Laparo posiada zastrzeżenie wzoru użytkowego, trwają prace nad patentem technologii. Obecnie rozwijana jest sprzedaż i sieć dystrybucji oraz prowadzone są prace nad kolejnymi urządzeniami, w tym nad symulatorem hybrydowym - trening na fizycznych obiektach & w wirtualnym środowisku, medycznymi symulatorami BR oraz nad nową technologią, która pomoże zrewolucjonizować podejście do nauczania chirurgii.

 •   3 FINALISTA

  Nexbio Sp. z o.o.

  For human. Biotechnologia, medycyna, ekologia

  Nexbio jest firmą biotechnologiczną specjalizującą się w analizach molekularnych służących wczesnemu wykrywaniu chorób zagrażających uprawom. Jak podaje zgłaszający, oferuje unikalne w skali globalnej panele testów genetycznych wykrywające patogeny zbóż. W efekcie można zapobiegać rozwojowi chorób upraw poprzez celowy dobór środków ochrony roślin. Takie rozwiązanie jest tańsze, skuteczniejsze i bardziej ekologiczne, gdyż powoduje mniejsze zużycie pestycydów, do tego wyłącznie takich, które zwalczają faktycznie istniejące zagrożenie. Nexbio pracuje także nad rozwiązaniem w postaci przenośnego modułu analiz DNA, w formule lab-on-chip, który umożliwiałby przeprowadzenie takich badań w warunkach polowych, bez udziału laboratorium. Członkowie zespołu są autorami kilkudziesięciu patentów z dziedziny biotechnologii.

 •   4 FINALISTA

  ChallengeRocket

  Business & ICT. Zarządzanie, analityka i procesy decyzyjne, HR;

  Challengerocket.com jest innowacyjnym produktem do rekrutacji specjalistów IT, który - poprzez sourcing (zdobywanie nowych kandydatów) i screening (ocenę wiedzy) z wykorzystaniem formuły hackathonów – stanowi nowatorską formę pozyskiwania kandydatów do pracy ze sprawdzonymi kompetencjami (a nie deklarowanymi w CV). W czasie hackathonów kodu programiści kodują rozwiązania w przeglądarkach, a ich kody ocenia się w sposób zautomatyzowany. To fundamentalna różnica w stosunku do tradycyjnej rekrutacji. „Sourcing”: programiści, którzy mają już pracę, chętnie biorą udział w hackathonach, co daje unikalną możliwość dotarcia do nich. „Screening”: dochodzi do standaryzacji i automatyzacji oceny kompetencji (niższe koszty i mniejsze zaangażowanie innych programistów z firmy w rekrutacje). Żadne dostępne na rynku rozwiązanie do rekrutacji specjalistów IT – uważają autorzy pomysłu - nie pozwala na tak szybkie pozyskanie i sprawdzenie kompetencji pracownika.

 •   5 FINALISTA

  LegalUp

  Business & ICT. Zarządzanie, analityka i procesy decyzyjne, HR

  LegalUp to platforma stanowiąca narzędzie, które w warunkach coraz bardziej wąskich specjalizacji umożliwia przedsiębiorcom i konsumentom szybkie dotarcie do prawników posiadających wymaganą, nawet bardzo specyficzną ekspertyzę. Podstawowa zasada działania LegalUp jest bardzo prosta: osoba posiadającą potrzebę uzyskania pomocy prawnej wypełnia interaktywny formularz. Na jego podstawie, system tworzy brief zawierający opis potrzeby. Brief jest rozsyłany przez system do zarejestrowanych w serwisie prawników, których doświadczenie najlepiej odpowiada potrzebie klienta. Zainteresowani prawnicy składają oferty, które są segregowana tak, aby ułatwić klientowi wybór optymalnej. Dodatkowo Legalup oferuje paletę standardowych usług prawnych w stałej cenie. Obecnie finalizowane są prace informatyczne nad systemem (za około dwa miesiące uzyska pełną funkcjonalność). Baza prawników liczy ponad 200 osób.

 •   6 FINALISTA

  placeme

  Business & ICT. Zarządzanie, analityka i procesy decyzyjne, HR

  placeme pozwala przedsiębiorcom i managerom wybrać najlepszą lokalizację dla swojego biznesu dzięki prognozowaniu i wizualizacji potencjału sprzedażowego na poziomie pojedynczego adresu za pomocą kilku kliknięć. Pozwala też na wykorzystanie uczenia maszynowego do odkrywania relacji pomiędzy charakterystyką mikroregionu a sprzedażą poszczególnych produktów oraz benchmarkowania sieci sprzedaży do konkurencji. Obniża koszty projektów geoanalitycznych poprzez automatyzację algorytmów i redukcję wymaganych kosztów pracy ludzkiej do zera. Prosta obsługa oraz łatwy interface eliminuje konieczność szkolenia pracowników z obsługi skomplikowanych programów do geoanalityki. Wykorzystanie cloud computing daje o wiele większe możliwości analizy, zarówno jeśli chodzi o dokładność jak i zakres. Produkt ma gotowy MVP.

 •   7 FINALISTA

  Gradis

  Tradition & modernity. Przemysł, energia, telekomunikacja, logistyka

  Oprogramowanie umożliwiające projektowanie i wielokryterialną optymalizację projektów fotometrycznych oświetlenia ulicznego, a także dynamiczne sterowanie tym oświetleniem. Zakres usług: inwentaryzacja oświetlenia ulicznego, realizacja projektów fotometrycznych i ich optymalizacja, audyt i doradztwo wyboru technologii LED, sterowanie oświetleniem zewnętrznym (w planie). Wersja 2.0 (projektowanie i optymalizacja) została już wprowadzona na rynek. Wersja 3.0 (dynamiczne sterowanie oświetleniem w czasie rzeczywistym) jest w fazie projektowania. Użycie oprogramowania daje do 15 proc. dodatkowej oszczędności energii elektrycznej przeznaczanej na oświetlenie uliczne. Planowane sterowanie dynamiczne wraz z precyzyjnym doborem poziomu ściemniania w czasie rzeczywistym zwiększy oszczędności o kolejne 10-14 proc. Znaczące jest skrócenie czasu projektowania oświetlenia ulicznego o ponad 90 proc.

 •   8 FINALISTA

  Inspectios

  Tradition & modernisty, przemysł, energia, telekomunikacja, logistyka

  Firma wykorzystuje bezzałogowe statki powietrzne do wykonywania niebezpiecznych i uciążliwych dla człowieka inspekcji wizualnych w miejscach trudno dostępnych. Nawiązała współpracę ze szwajcarską firmą produkującą pierwszego na świecie drona odpornego na kolizję. Oferuje innowacyjną usługę inspekcji wizualnej przestrzeni zamkniętych (zbiorników, kominów, kotłów) branży energetycznej, chemicznej, petrochemicznej. Firma istnieje od września 2016 i ma już nawiązane relacje z około 50 największymi spółkami z powyższych branż w Polsce. Dodatkowo nawiązała współpracę z Urzędem Dozoru Technicznego, który przeprowadza wykonywaną przez nią usługę, jako alternatywę dla metod tradycyjnych rewizji wewnętrznych. W roku 2017 planuje ekspansję m.in na rynek niemiecki.

 •   9 FINALISTA

  LGM

  Tradition & modernity. Przemysł, energia, telekomunikacja, logistyka

  LGM pracuje nad rozwojem i komercjalizacją zgłoszonej do patentu technologii, która polega na stosowaniu elektronicznego systemu zarządzania mocą generatorów energii elektrycznej, pozwalając na zwiększenie dostępnej mocy nawet pięć razy. Dzięki innowacji technologicznej LGM (nowy produkt - sterownik z mikroprocesorem i specjalnym algorytmem) można osiągnąć zwiększoną wydajność generatorów w szerokim zakresie warunków pracy. Może być ona stosowana bez konieczności przeprojektowywania urządzenia i do każdej wielkości generatora. Wystarczy podłączyć sterownik na wyjściu mocy istniejącego generatora i można odbierać moc większą od mocy nominalnej. Zgłaszający nie znalazł podobnego rozwiązania na świecie. Stosując pomysł LGM można otrzymać więcej energii odnawialnej, zwiększyć zasięg samochodów z napędem hybrydowym i dronów. Daje to efekt w postaci redukcji zużycia paliw kopalnych i ochrony środowiska. Maszyny mogą być lżejsze, tańsze i dostępne dla większej grupy osób.

 •   10 FINALISTA

  DDOB.com

  Lifestyle, przemysł czasu wolnego, inne

  DDOB.com (Daily Dose of Beauty_to platforma społecznościowa dla influencerów. Nie ma drugiego takiego miejsce w sieci – deklarują autorzy projektu. Zrzesza głównie przedstawicieli Pokolenia Z i Millenialsów (12 tys. kont użytkowników). 150 tys. zdjęć na Instagramie otagowano hasztagami #ddob, #ddobinsta i #ddobgirl. To społeczność kilku tysięcy młodych liderów opinii (Key Opinion Leader): blogerów, youtuberów i instagramowiczów. Na stronę główną może trafić nawet początkujący bloger/youtuber (to czytelnicy głosują, co się na niej znajduje). Przychody? Na razie z dwóch głównych źródeł: kampanie niestandardowe dla klientów (eventy, landing page etc) i zasięgowe kampanie na Instagramie. Innowacyjne jest tu wykorzystanie crowdsourcingu w tworzeniu treści (content marketing) dla klientów. Firmy mogą budować komunikację do swej grupy docelowej poprzez jej liderów opinii.

 •   11 FINALISTA

  Hector24.com

  Lifestyle, przemysł czasu wolnego, inne

  Hector24 to inteligentna kamera, która ratuje życie i zdrowie koni. Wyposażona w zaawansowane algorytmy sztucznej inteligencji, rozpoznaje samodzielnie (bez udziału człowieka) niepokojące symptomy i wysyła alarmy do właściciela konia, aby ten mógł jak najszybciej zareagować. Start-up ma opracowane algorytmy, stworzone trzy prototypy, czwarty w budowie, opracowany finalny projekt obudowy urządzenia, na ukończeniu jest panel webowy, aplikacja mobilna i backend. Innowacyjność pomysłu polega na zastosowaniu analizy obrazu, sztucznej inteligencji i DNN do wychwytywania chorobowych zachowań koni. Zachowanie konia analizowane jest trzy razy na sekundę.

 •   12 FINALISTA

  Wooddy

  Lifestyle, IoT, the leisure industry, and other industries

  Wooddy przenosi rynek wirtualny na nowy poziom dzięki nowemu zestawowi słuchawek VR i zmieniającym się zapachom, których cechy można dostosować do preferencji klienta. Stworzyliśmy stylowy zestaw słuchawkowy z projektem, który pozwala klientom wyrazić siebie. Nasz zestaw słuchawkowy jest zbudowany z solidnych materiałów i jest prawie dwukrotnie lżejszy od produktów konkurencyjnych. Teraz pozwalamy przenieść się na nowy poziom immersji dzięki możliwości odczuwania zapachów podczas rozmaitych doświadczeń VR. Dostarczenie spersonalizowanych doświadczeń w zależności od potrzeb klienta jest podstawą naszego projektu.

 •   13 FINALISTA

  FinFlow

  Client & business. Handel, customer experience, fintech

  FinFlow wspiera realizację procesów biznesowych dla firm z branży finansowej. Jego cele to digitalizacja procesów w organizacjach finansowych (np. obsługa wniosków kredytowych, ubezpieczeniowych, procesów decyzyjnych angażujących wielu aktorów) i agregacja w jednym miejscu obiegu informacji, dokumentów i decyzji. FinFlow wyróżniają: wizualny kreator procesów i automatyczne generowanie formularzy, minimalizujące czas potrzebny na wdrożenie; API - umożliwiające zasilanie FinFlow danymi z innych systemów; zewnętrzne integracje, umożliwiające elektroniczne finalizowanie transakcji (m.in. zawieranie umów, weryfikowanie tożsamości, realizowanie płatności on-line); stosowanie uczenia maszynowego do automatyzacji decyzji (w kolejnym etapie rozwoju projektu). FinFlow zmienia paradygmat - z myślenia formularzami i dokumentami na „myślenie danymi”. Eliminuje papier, przyspiesza i upraszcza procesy decyzyjne i obsługę spraw.

 •   14 FINALISTA

  Szopi.pl

  Client & business. Trade, customer experience, and FinTech

  Szopi.pl to platforma rynkowa, która przenosi biznes offline do świata handlu elektronicznego i umożliwia 60-minutową realizację zamówienia za pośrednictwem modelu logistycznego opartego na współpracy ekonomicznej.Szopi.pl to pierwsza w Polsce firma zajmująca się sprzedażą artykułów spożywczych za pomocą rozwiązania dla gospodarki opartej na współpracy. Jesteśmy pierwszą na polskim rynku platformą oferującą zakup artykułów spożywczych online z rozmaitych sklepów z tradycyjną siedzibą. Oferujemy naszym klientom szeroki asortyment z kilku sklepów fizycznych w oparciu o ich lokalizację. Osobisty shopper wypełni zamówienie klienta w tych sklepach, a następnie dostarczy zamówienie w określonym czasie na życzenie klienta. Naszym głównym celem jest rynek detaliczny artykułów spożywczych, ale wkrótce będziemy rozwijać się w sektorze farmaceutycznym.

 •   15 FINALISTA

  TOSEND Sp. z o.o.

  Client & business. Handel, customer experience, fintech.

  Tos to system przesyłania faktur VAT (FV) w modelu B2B. Chodzi o wyeliminowanie z obiegu wydruków dokumentów i przesyłanie ich mejlem. Tos to także miejsce, w którym każda firma może zgromadzić wszystkie swoje FV. Tos ma API, które umożliwi dużym firmom integrację swoich systemów FK czy ERP. Mikro i małe firmy znajdą w tos wszystko co potrzebne do prowadzenia działalności: możliwość wystawienia FV, KPiR, rejestry VAT, bazę kontrahentów, raporty czy bazę aktów prawnych. Tos jest ciągle rozbudowywany o nowe funkcje: JPK, deklaracje podatkowe, FV cykliczne, itd. Złożyliśmy wniosk o rejestrację znaku towarowego na terenie Unii Europejskiej. Tosend Sp. z o.o. jest finalistą 4czwartej Edycji Programu Orange Fab, dzięki czemu od marca tego roku uczestniczy w akceleracji Orange.

 •   16 FINALISTA

  Platformy informatyczne systemu VEGA 3D

  Industry 4.0. Robotyka, automatyzacja, IT, nowe materiały.

  Platformy VEGA 3D służą do tworzenia strategicznych systemów operacyjnych w kluczowych branżach gospodarki. Sprawdziły się przy inwentaryzowaniu, projektowaniu i zarządzaniu funkcjonowaniem oraz bezpieczeństwem dużych terenów oraz obiektów przemysłowych. Mogą także znaleźć zastosowanie m.in. w obronności, w medycynie i edukacji. Stanowią całkowicie nowe podejście do zarządzania przepływem informacji. Działają niemal tak, jak ludzki mózg: mogą zostać wyspecjalizowane w konkretnych dziedzinach. Żaden inny system informatyczny nie ma tak rozbudowanej i tak interdyscyplinarnej bazy programów operacyjnych. VEGA 3D mają świadectwa innowacyjności AGH i Parku Technologicznego przy Politechnice Śląskiej. Otrzymały rekomendacje Vattenfalla, PGNiG, Portu Lotniczego im. Chopina w Warszawie.

 •   17 FINALISTA

  rebug.io

  Industry 4.0. Robotyka, automatyzacja, IT, nowe materiały.

  Rebug.io nagrywa zachowanie użytkowników strony lub aplikacji i wykrywa błędy programistyczne oraz funkcjonalne. Osoba sprawująca opiekę nad stroną będzie oglądać nagrane sesje w swoim panelu dokładnie tak, jak film na YouTube. Dzięki temu naprawi błędy szybciej i wydajniej, a za pomocą widgetu umieszczonego na stronie, zdalnie połączy się z ekranem użytkownika rozwiązując problem na jego oczach. Planujemy zatrudnić osoby borykające się z autyzmem i zespołem Aspergera, które mimo swoich społecznych trudności, wykazują niezwykłe zdolności w testowaniu i obsłudze usług IT. Wygraliśmy uczestnictwo w TechCrunch Distrupt w Nowym Jorku, Wolves Summit w Warszawie i EU Startup Conference w Berlinie. Uzyskaliśmy wsparcie w ramach „Go To Brand”, dzięki czemu zaprezentujemy nasz startup w Londynie, Lizbonie, San Francisco i Wiedniu.

 •   18 FINALISTA

  Sky Tronic Sp. z o.o.

  Industry 4.0. Robotyka, automatyzacja, IT, nowe materiały.

  Spółka Sky Tronic, jako jedna z pierwszych na świecie, pracuje nad technologią produkcji bezzałogowych statków powietrznych sterowanych za pomocą systemu wykorzystującego elementy sztucznej inteligencji – logikę rozmytą (FLC). Chodzi o stworzenia algorytmu sterowania i stabilizacji lotu, który sam monitoruje, ocenia oraz steruje obiektem rozwiązując problemy tak, jak czyni to ludzki mózg. Dzięki tej technologii sterowanie bezzałogowymi statkami powietrznymi będzie precyzyjniejsze i bezpieczniejsze w trudnych warunkach pogodowych i terenowych. Innowacyjność rozwiązania doceniło jury międzynarodowego konkursu New Economy Heroes 2017, a potwierdzając jego globalny potencjał, uhonorowało spółkę statuetką lidera innowacji 2017. Technologia zdobyła również uznanie jury konferencji Wolves Summit 2017.

 •   19

  Agens.pl

  Client & business. Handel, customer experience, fintech

  Agens to efektywna metoda zakupu ubezpieczenia. Trzeba wybrać jego rodzaj i wypełnić prosty formularz z danymi. Serwis gwarantuje pełne archiwum tego, co zgłosiłeś, sprzedałeś bądź kupiłeś. Klienci mogą też decydować się na aukcje w poszukiwaniu najtańszych i najkorzystniejszych ubezpieczeń (osoby poszukujące ubezpieczeń korzystają z portalu bezpłatnie). Wypełnienie krótkiego formularza zapewnia kontakt z agentami za granicą i dostęp do najlepszych oraz najtańszych ofert w całym kraju. To pierwsza w Polsce platforma, która pozwala operować lokalnym agentom ubezpieczeniowym globalnie. W naszym kraju jest ich ok. 35 tys. – a każdy z nich to potencjalny klient…

 •   20

  Anna

  Client & business. Handel, customer experience, fintech

  Anna to całodobowy wirtualny asystent pośrednika nieruchomości, który angażuje jego leady przez SMS i email. Kiedy lead kontaktuje się - używając strony www pośrednika lub portalu z ogłoszeniami, jak Otodom czy Gratka - Anna odpowiada na zapytanie formularzowe w 5 minut, zwiększając szansę transakcji nawet 21-krotnie. Daje odpowiedź na pytania leada (SMS i email), ale też zdobywa informacje, tworząc jego profil. I zapis rozmowy, i profil trafiają do pośrednika (sms z profilem oraz dostęp do profilu i przebiegu rozmowy w platformie web). Istotna jest tu automatyzacja procesu customer engagement (z wykorzystaniem Machine Learning) praktycznie dla każdego rodzaju biznesu, w przypadku którego klient wyraża zainteresowanie ofertą (prócz agentów nieruchomości, także m.in. deweloperzy, salony samochodowe, ubezpieczenia, banki, turystyka).

 •   21

  AQUARes Miejski Rozproszony System Retencyjno-Energetyczny

  For human. Biotechnologia, medycyna, ekologia

  To start up oferujący system retencyjno-energetyczny, umożliwiający przystosowanie środowisk miejskich do zmian klimatycznych (jak oberwanie chmury czy czas suszy). Cel? Retencjonowania wody deszczowej w obszarach zwartej zabudowy miejskiej plus dodatkowo możliwość wykorzystania wody do wytwarzanie energii elektrycznej dla zewnętrznego oświetlana budynków i nawadniania złoża z roślinnością. Innowacyjność tego rozwiązania? Między innymi : sterowalny, rozproszony system połączonych z sobą pionowych (napełnianych kaskadowo) i poziomych zbiorników retencjonowania wody deszczowej w zwartej miejskiej zabudowie miejskiej; zbiorniki przykryte przez złoże z nasadzoną roślinnością; sterowanie pracą układów zbiorników rozproszonych w mieście.

 •   22

  Autenti

  Client & business. Handel, customer experience, fintech

  Pierwsze tego typu rozwiązanie w Polsce i jedno z nielicznych w Europie. Autenti to platforma autoryzacji dokumentów i zawierania umów przez internet: podpis możliwy jest na dowolnym urządzeniu elektronicznym z dostępem do sieci - w dowolnym miejscu i czasie. Dzięki temu rozwiązaniu nadawać można elektronicznie i sygnować pliki elektroniczne w dowolnym formacie (word, pdf, jpg etc.), zawierające na przykład umowy, uchwały, porozumienia, sprawozdania, kontrakty, zamówienia, kosztorysy, faktury korygujące. Z usługi korzystać warto w relacjach z partnerami biznesowymi, ale też konsumentami i pracownikami. Autenti dopasowana jest do wymogów europejskiego prawa, a przetwarzane dane są poufne i szyfrowane. Platfoma jest dostępna także dla osób fizycznych (konsumentów), które w Autenti mogą założyć darmowe konto i nieodpłatnie korzystać z podpisu elektronicznego do celów prywatnych.

 •   23

  BCBapp.com

  Client & business. Handel, customer experience, fintech

  Business Card Book składa się z synchronizowanych w chmurze aplikacji mobilnych iOs, Android i Web., pozwalających tworzyć własne, interaktywne elektroniczne wizytówki, archiwizować i zarządzać wizytówkami otrzymanymi (w tym papierowymi) i wymieniać je elektronicznie z innymi użytkownikami. Wymiana wizytówek z innymi użytkownikami odbywa się w nieograniczonych ilościach - z użyciem NFC, Bluetooth, QR kod, Air Drop, e-mail, SMS lub WhatsApp , a technologia Beacons pozwala przekazywać wizytówki licznej grupie odbiorców w tym samym czasie. Interaktywną wizytówkę można umieszczać także na stronie internetowej, w stopce maila lub zapisywać na tagu NFC. Korzyści? Na przykład wzmocnienie działań marketingowych i budowa nowoczesnych relacji. BCBapp.com jest właścicielem kompletu praw autorskich.

 •   24

  Billy - Asystent zakupów

  Client & business. Handel, customer experience, fintech

  Billy łączy informacje od konsumentów, stacjonarnych sieci handlowych i producentów. Spółka oferuje codzienne dane „exit polls po wyjściu ze sklepu” (informacje z list zakupów ze sklepów stacjonarnych, a w przyszłości z e-paragonu), a także reklamę w postaci „adwordsów w sklepach stacjonarnych” (z wiedzą, co konsument planuje kupić, możemy wpływać na wybór produktów). W grę wchodzi te komunikacja „WhatsApp z wybranymi konsumentami” (badanie decyzji konsumentów i dopytywanie ich o opinie). Zalety rozwiązania? Inteligentna, dopasowana do potrzeb konsumenta lista zakupów, z aktualną ofertą wielu sieci sklepów stacjonarnych z jego okolicy. Bieżące, anonimowe dane o preferencjach, decyzjach, ograniczeniach i historii zakupów klienta i dopasowanie reklam do potrzeb konsumenta. Udostępnienie narzędzi do analizy danych, targetowania reklam i ankietowania wybranych konsumentów.

 •   25

  BIN-e

  Industry 4.0. Robotyka, automatyzacja, IT, nowe materiały

  Bin-e – czyli inteligentny kosz zaprojektowany jako rozwiązanie dla inteligentnych budynków, firm zarządzających gospodarką odpadową w biurach i przestrzeni publicznych, jak urzędy, lotniska, stacje kolejowe czy centra handlowe. We wrześniu ub. r. powstał prototyp, który umożliwił walidację technologii i pozyskanie nowych wartościowych członków zespołu. Po zyskaniu inwestora, trwa obecnie finalizacja prac, związanych z produkcyjną wersją urządzenia i przygotowania do wdrożenie pilotażowej serii produktów. BINe jako pierwsze urządzenie na rynku ma funkcjonalność rozpoznawania odpadów. Wykorzystuje inteligentny system uczenia maszynowego, bazując na sieciach neuronowych. Inteligentny kosz ma unikalny system sortujący. Konkurencja proponuje produkty głównie w segmencie outdoorowym. Bine-e skierowany jest do innego segmentu rynku: biur i innych wewnętrznych miejscach użyteczności publicznej.

 •   26

  CardioCube

  For human. Biotechnologia, medycyna, ekologia

  Grupa lekarzy i inżynierów, którzy uruchamili CardioCube - firmę med-tech, upoważniającą szpitale i firmy ubezpieczeniowe za pośrednictwem komputerowych systemów informacyjnych opartych na chmurze do wsparcia leczenia pacjentów z chorobą układu krążenia. Produkt składa się z trzech elementów: 1. Chmura CardioCube - algorytmy uczenia maszyn dla lekarza (szpitala) w celu analizy dużych danych pochodzących z EDM i danych pacjenta z opieką domową. 2. CardioCube API.AI - Interfejs danych pacjenta do opieki nad pacjentem zintegrowany z Amazon Echo (Alexa), chatboty i Facebook messenger. 3. UrządzenieCardioCube - interfejs danych pacjenta do użytku domowego służący jako produkt medyczny dla pacjentów wysokiego ryzyka. Chcemy dać pacjentowi bezpieczeństwo domowej terapii i zmniejszyć przez to ilość powikłań. Naszym celem jest obniżenie ilości nieplanowanych hospitalizacji a tym samym oszczędność dla systemu.

 •   27

  Chirurgia 3D

  For human. Biotechnologia, medycyna, ekologia

  Chirurgia3D dostarcza indywidualnych rozwiązań dla chirurgii. psModel to modele anatomiczne do planowania operacji. Odzwierciedlają struktury anatomiczne pacjenta w skali 1:1 (nieoceniona pomoc w zrozumieniu zmian i patologii i możliwość planowania i przeprowadzenia próbnej operacji). psGuide to jednorazowe narzędzia chirurgiczne w postaci szablonów dla narzędzi chirurgicznych. Ich zadaniem jest precyzyjne prowadzenie narzędzi chirurgicznych w określonym miejscu i pod określonym kątem (produkt w fazie wdrażania). psImplant to zaś indywidualne projektowane implanty kostne, stwarzające szanse na skomplikowane rekonstrukcje ubytków bądź zespolenia kostne. Odgrywają szczególną rolę w chirurgii ortognatycznej, rekonstrukcyjnej oraz traumatologicznej (produkt w fazie wdrażania).

 •   28

  clictick.com

  Lifestyle, przemysł czasu wolnego, inne

  System wyszukiwania i rezerwacji biletów na wydarzenie kulturalne, sportowe i inne. W kilku kliknięciach można potwierdzić zakup biletu i usług stowarzyszonych. A co to usługi stowarzyszone? Na przykład dojazd i nocleg. Współpraca w firmami transportowymi i hotelami gwarantuje szybkie i skuteczne skompletowanie zamówienia. A współpraca z bankami i ubezpieczycielami umożliwi wykorzystanie technologii fintech. Co jeszcze? Afiliacja z ubezpieczycielami i sprzedaż ubezpieczeń dla osób, które wykupią usługi stowarzyszone lub innych zainteresowanych. Elektroniczna portmonetka i mikropożyczki dla zarejestrowanych członków. Akcje społeczne (np. finansowanie biletów dla MOPS czy dzieci ze szkół sportowych, artystycznych). Połączenie z portalem crowdfudingowym. Organizacja finansowania projektów teatralnych, muzycznych, sportowych. Tak sformatowany produkt nie istnieje na rynku polskim.

 •   29

  coldcyclone

  Tradition & modernity. Przemysł, energia, telekomunikacja, logistyka

  Wynalazek opisuje schemat układu chłodniczego. Kluczowym (nowym w tym miejscu układu chłodniczego) elementem układu jest separator. Dobry separator musi być tani, łatwy w produkcji, separować frakcje w stopniu dostatecznym (tu: nie jest to krytyczne), stawiać nikły opór dla przepływu czynnika. Z dużym prawdopodobieństwem optymalnym byłby separator typu „cyklon". Nie jest on przedmiotem wynalazku jako taki, ale wykonany z przeznaczeniem do układu chłodniczego według wspomnianego wynalazku, może być sprzedawany jako dodatek do licencji na jednokrotne użycie wynalazku w celach komercyjnych. Innowacyjność: o ok. 10 proc. wyższa sprawność układu chłodniczego (szczególnie tego z wykorzystaniem ekologicznych czynników chłodniczych) - przez implemetowanie w układzie chłodniczym mało kosztownej zmiany. Rozwiązanie to szczególnie nadaje się do pomp ciepła, chłodni, układów klimatyzacji, mroźni, układów wody lodowej czy chillerów.

 •   30

  Comapi

  Industry 4.0. Robotyka, automatyzacja, IT, nowe materiały

  Comapi to platforma oparta na chmurze (CPaaS), specjalizująca się w wysyłce wiadomości przez kanały dedykowane, realizowana poprzez programowalne API, a także bez intergacji - poprzez wykorzystanie narzędzi SaaS. Innowacyjność platformy zapewnia kilka elementów dotychczas nie oferowanych na polskim rynku. Rozwiązanie to stawia klienta w centrum komunikacji tekstowej (messegingu) wychodzącej z firmy. Umożliwia dwustronną komunikację poprzez SMS w formie chatu (rozwiązanie unikatowe na skalę światową) lub aplikacji mobilnej, ale też skorzystanie z dostępnej wiedzy lub profilu o kliencie do kolejkowania wysyłki wiadomości w systemie kolejkowym (jeśli wiadomość nie zostanie dostarczona jednym kanałem, system wysyła ją kolejnym - na podstawie predefiniowanych reguł). Comapi stwarza tez możliwość wysyłki SMS, wiadomości do facebook messengera oraz do aplikacji - w ramach jednej, łatwej w użyciu platformy.

 •   31

  DCXperts

  Industry 4.0. Robotyka, automatyzacja, IT, nowe materiały

  System Dwufazowego Bezpośredniego Chłodzenia Płynem (DBCP) zwiększa efektywność odprowadzania ciepła w systemach teleinformatycznych i elektronicznych. Może wyprzeć energochłonne systemy chłodzenia komponentów elektronicznych (klimatyzatory, wymienniki powietrze/powietrze, agregaty wody lodowej). Płyn dielektryczny cechuje lepsza wydajność cieplna i obniżony negatywny wpływ na komponenty systemów teleinformatycznych, elektronicznych. System DBCP można będzie stosować w dowolnym środowisku informatycznym - usprawni go pod względem materiałowym (redukcja ilości komponentów i materiałów do obsługi mocy obliczeniowej). Wysoki odbiór ciepła stosowanego płynu umożliwi zagęszczanie szaf serwerów, utraty mocy obliczeniowej. Zmniejszy się też powierzchnia do obsługi chłodzonych powietrzem systemów IT, wymagających rozbudowanej infrastruktury. Ogromnie spadnie również pobór energii elektrycznej.

 •   32

  DermoApp

  For human. Biotechnologia, medycyna, ekologia

  Mobilna aplikacja, umożliwiając szybki i anonimowy kontakt z lekarzem specjalistą. W większości przypadków bezpośredni kontakt nie jest potrzebny dzięki funkcji samodiagnozy. Projekt podnosi świadomość o chorobach dermatologicznych i ich skutkach. Zadania i cele? Ułatwienie, przyśpieszenie kontaktu z dermatologiem-specjalistą lub umożliwienie diagnozy dla szybkiego rozpoznania i wyleczenia chorób dermatologicznych. To aplikacja mobilna z autorskim systemem autodiagnozy; powstaje też system sztucznej inteligencji, który będzie w stanie postawić diagnozę bez udziału lekarza specjalisty.

 •   33

  D-MESH Inteligentny system zdalnego odczytu z liczników na energię

  Tradition & modernity. Przemysł, energia, telekomunikacja, logistyka

  System – poprzez informacje zwrotne od klientów w postaci profili konsumpcji i wskaźnika efektywności energetycznej (relacji temperatury w domu do zużycia energii) - pozwala optymalizować i zmniejszyć zużycie energii nawet o 20%. D-Mesh umożliwia dokonywanie audytu energetycznego. Stanowi nowoczesne podejście do oszczędzania poprzez stały monitoring wszystkich przyrządów pomiarowych na wodę, gaz, energie elektryczna i cieplną - w jednym miejscu i natychmiast. Innowacyjność systemu? To procesowe technologiczne rozwiązanie, polegające się na tworzeniu kilka sieci bezprzewodowych z Topologią „Siatki”; w jego skład wchodzą: urządzenia do odczytu i bezprzewodowego przekazania informacji, które nie potrzebuje podłączenia do prądu, i oprogramowanie. D-MESH komunikująesię automatycznie z bazą archiwizującą dane. Tak gromadzona jest informacja, która - poprzez indywidualnie dobrane raporty - umożliwia racjonalne ja zarządzanie.

 •   34

  doitbetter.pl

  Lifestyle, przemysł czasu wolnego, inne

  Serwis internetowy, umożliwiający użytkownikom rywalizację. Mają możliwość rzucania innym „wyzwań" i konkurowania w kategoriach takich jak muzyka, gry komputerowe, sport, fotografia etc. O tym, kto zostaje zwycięzcą „wyzwania”, decyduje społeczność użytkowników w głosowaniu. Zwycięzcy zdobywają punkty rankingowe oraz nagrody. doitbetter.pl to nowy kanał marketingowy dla reklamodawców; mogą oni dodawać nagrody w wyzwaniach użytkowników, reklamując swe produkty lub usługi. Obecnie firmy coraz częściej korzystają z nowych metod promocji swych marek, jakim są np. współpraca z influencerami. Doitbetter.pl - kanał marketingowy - tworzy nowe możliwości interakcji z odbiorcami.

 •   35

  DriveCloud

  Business & ICT. Zarządzanie, analityka i procesy decyzyjne, HR

  DriveCloud - Let intelligence drive your business… Idzie o to, by informacje z samochodów floty (chmura agregująca dane) wpływały na optymalizację kosztów i procesów. Rozwiązanie zapewnia: ciągłe zbieranie informacji o pojazdach, ich pozycji, prędkości, spalaniu, postojach i zderzeniach; monitoring i przewidywanie zdarzeń z wyprzedzeniem, AI; planowanie, optymalizację i modyfikację trasy w czasie rzeczywistym; sprawniejszą obsługę zleceń poprzez wprowadzenie reakcji live; dostarczanie cennych raportów i analiz BI; eco driving; bezpieczeństwo i geofancing; integrację z systemami zewnętrznymi, ERP, CRM, SCM, MRM, TMS.

 •   36

  DrOmnibus

  For human. Biotechnologia, medycyna, ekologia

  DrOmnibus tworzy multimedialne rozwiązania, wspierające edukację dzieci ze specjalnymi potrzebami oraz terapię dzieci z zaburzeniami rozwoju i /lub zachowania (jak np. autyzm). Najnowszy produkt DrOmnibus Edukacja Włączająca oparty jest na Stosowanej Analizie Zachowania (uznawanej za najefektywniejszą metodę terapii i uniwersalną metodę uczenia się) i zawiera zadania terapeutyczne (atrakcyjne dla dziecka gry, system monitorowania postępów i organizer terapii). Nowe gry i funkcjonalności są systematycznie dodawane. Innowacyjność pomysłu to kompleksowość (gry z zadaniami terapeutycznymi, monitoring i organizer w jednym), Metodologia Stosowanej Analizy Zachowania w aplikacji, a także zaawansowane funkcje, jak automatyczne dopasowywanie contentu (zadań) do postępów dziecka (personalizacja).

 •   37

  Dyskonta.pl

  Client & business. Handel, customer experience, fintech

  System Dyskonta jest portalem aukcyjnym do dyskontowania wierzytelności online. Aukcje wystawiają dłużnicy, którzy chcą szybko zapłacić wierzycielom, oferującym największe dyskonto (upust). Dłużnicy zachowują swobodę określania parametrów aukcji - czasu trwania, liczby uczestników czy wysokości wierzytelności. Aukcje mają charakter zamknięty (jedynie zaproszeni wierzyciele) i anonimowy (licytujący nie znają danych pozostałych uczestników). Uruchomienie aukcji następuje po wpłacie przez dłużnika depozytu na zapłatę za dyskontowane wierzytelności. Licytację wygrywa ten z wierzycieli, który w chwili jej zakończenia oferuje najwyższy procent dyskonta. Wybierając opcję PayNow, wierzyciel akceptuje maksymalne określone przez dłużnika dyskonto - i tym samym aukcja się kończy. Zarejestrowani wierzyciele mogą przez system informować dłużników o gotowości do upustu w zamian za szybką zapłatę. Jak deklarują pomysłodawcy, to zupełnie nowe narzędzie na rynku usług finansowych B2B.

 •   38

  Effictory

  Industry 4.0. Robotics, automation, IT, and new materials

  Effictory jest szytym na miarę systemem sztucznej inteligencji opartej na chmurze, który indywidualnie kontroluje wszystkie procesy produkcyjne w obiekcie bez udziału planistów lub bezpośrednich organów nadzoru. Effictory podejmuje optymalne decyzje. System indywidualnie zarządza pracą pracowników i maszyn. Każdy pracownik otrzymuje zlecenie na produkcję, która jest optymalna w chwili jej podawania. Fabryka osiąga najbardziej efektywną ścieżkę realizacji wszystkich zamówień produkcyjnych i najlepsze wykorzystanie pracowników i maszyn. Dzięki sztucznej inteligencji wbudowanej w nasz harmonogram planowania produkcji, pracownicy nie muszą spędzać godzin na ręcznym planowaniu zadań produkcyjnych w każdym miejscu pracy. Empiryczne normy poprzednich operacji produkcyjnych są wykorzystywane do ciągłego optymalizowania harmonogramu produkcji i przynoszą więcej w krótszym czasie.

 •   39

  eMonero

  Client & business. Handel, customer experience, fintech

  eMonero.pl - czyli pożyczki społecznościowe w innowacyjnym wydaniu. Rozwiązanie pozwala na pełne zautomatyzowanie procesu zawierania pożyczek społecznościowych. Klient ubiegający się o pożyczkę otrzymuje wypłatę w ciągu 15 min od wniosku - w przypadku pozytywnej oceny ryzyka kredytowego. Klient inwestujący jedynie rejestruje się i przekazuje środki finansowe do inwestycji w pożyczki. eMonero inwestuje za pomocą stworzonego przez siebie automatu. Produkt dla klienta aplikującego o pożyczki jest tożsamy z produktem firm pożyczkowych online. Klient inwestujący zarabia 10% w skali roku na każdej spłaconej pożyczce. W przypadku braku spłaty, pożyczkę odkupuje eMonero.pl za 100% wartości inwestowanego kapitału - w 90. dniu opóźnienia w spłacie. Dzięki unikatowemu połączeniu rozwiązań prawnych i technologicznych powstała – podkreślają twórcy pomysłu - zupełnie nowa jakość w pożyczkach społecznościowych.

 •   40

  e-nergy

  Tradition & modernity. Przemysł, energia, telekomunikacja, logistyka

  e-nergy to firma zajmująca się analizami efektywności energetycznej i ekologicznej on-line i auditingiem energetycznym. Rozwija portal internetowy i analizy on-line, związane z przedmiotem działalności. Rozpoczyna realizację innowacyjnego badawczo-rozwojowego projektu „e-nergy research” – to aplikacja web i mobilna do analiz i porównania technologii energetycznych. Projekt charakteryzuje się innowacją produktową, procesową i marketingową. Aplikacja www i mobilna „e-nergy research" będzie integrowaać innowacyjne algorytmy, badające efektywność energetyczną i ekologiczną z porównywarką technologii energetycznych dla budynków (platformą do marketingu produktów i usług branży).

 •   41

  Enetech

  Tradition & modernity. Przemysł, energia, telekomunikacja, logistyka

  Produktem oferowanym przez Enetech jest transportowalny magazyn ciepła, wykorzystujący materiały zmiennofazowe (PCM) o pojemności cieplnej 6-krotnie większej od magazynowania energii w wodzie. W magazynie cylindrycznym można przechowywać tyle energii cieplnej, ile potrzeba do ogrzewania dużego domu w okresie grzewczym przez miesiąc. To atrakcyjny pomysł m. in. dla odzysku ciepła odpadowego w przemyśle. Innowacyjność przedsięwzięcia polega na zmianie sposobu myślenia o transporcie ciepła. Zamiast kosztownych i często problematycznych w budowie rurociągów, proponuje się transport w mobilnym magazynie (cysternie) - dzięki zastosowaniu do magazynowania ciepła materiałów zmiennofazowych, co pozwala na maksymalizację ilości ciepła magazynowanej w jednostce objętości.

 •   42

  European Rehabilitation Clinic

  For human. Biotechnologia, medycyna, ekologia.

  Projekt zakłada opracowanie i budowę innowacyjnego, zintegrowanego stymulatora nerwowo-mięśniowego do diagnostyki, leczenia oraz rehabilitacji patologii nerwowo-mięśniowych opartego o hydroterapię. Produkt pozwoli na diagnozowanie i usprawnianie pacjentów z chorobami nerwów obwodowych lub ich uszkodzeniami, przyśpieszenie regeneracji po urazie oraz zwiększenia skuteczności treningów osób uprawiających sport. Zbudowane zostało demonstracyjne stanowisko badawcze. Poszczególne komponenty i podstawowe algorytmy sterujące stymulatora zostały opracowane i sprawdzone warunkach laboratoryjnych.

 •   43

  Europrinter

  Industry 4.0. Robotyka, automatyzacja, IT, nowe materiały

  Europrinter opracował technologię przygotowania/produkcji atramentu do druku ink-jet, umożliwiającego stosowanie innych niż typowe barwniki (koloranty) substancji i nanoszenie ich na powierzchnię materiałów lub gotowych produktów, a także moduł drukujący do ich nanoszenia. Można wykorzystywać klasyczne barwniki, ale i m.in. substancje przewodzące prąd lub ciepło, substancje zapachowe, konserwujące, bakteriobójcze itp. Baza farby daje możliwość „zawieszenia w niej” w zasadzie dowolnej substancji w postaci nanocząstek i oferuje sprawdzone już cechy, pozwalające na druk z dobrą jakością i odpornością warstwy atramentu na bardzo szerokiej gamie podłoży (np. szkło, materiały ceramiczne czy skóra). Efekt? Znaczące obniżenie kosztów i zwiększenie dostępnych szybkości druku

 •   44

  FAIR BAZAR

  For human. Biotechnologia, medycyna, ekologia

  SZAMAJ.PL jest systemem kontroli i monitoringu produktów spożywczych dostępnych w punktach ich sprzedaży detalicznej, stosowanym na zlecenie społecznie odpowiedzialnych producentów, którzy chcą się wykazać wysoką jakością produktów. Skala SZAMAJ QUALITY to system oceny produktów. Nadawane im są oceny - od Q+ (zanieczyszczenia spełniają normy UE) do Q++++ (brak zanieczyszczeń). Podstawą są badania laboratoryjne w renomowanych, polskich ośrodkach. Informacja o produktach i ich ocenach ukazuje się na stronie www.szamaj.pl. Konsumencki Program Społecznościowy FOODRENTGEN buduje zaś społeczne zaangażowania wokół idei badań produktów spożywanych na co dzień. Firma podkreśla, że jako jedyna na rynku ocenia produkt finalny na półce sklepowej (inne systemy oceniają proces produkcyjny). To już nie tylko cena, skład, wygląd i smak i atrakcyjność opakowania, ale i – jako czynnik konkurencyjny - poziom szkodliwych substancji, określony na prostej skali jakości.

 •   45

  findspace.pl

  Lifestyle, przemysł czasu wolnego, inne

  findspace.pl to oparty na systemie SaaS market place dla właścicieli lokali i obiektów, oferowanych pod wynajem krótkoterminowy na różnego rodzaju eventy. Udało się stworzyć propozycję bardzo dopasowaną do potrzeb klientów oraz oferującą rozwiązania, dzięki którym organizacja nawet najbardziej ambitnych eventów jest prosta i szybka. Do właściwego wyboru wymarzonego lokalu na event przyczynia się wielka baza lokali pomieszczonych w jednym miejscu. W portal można znaleźć najistotniejsze parametry przy wyszukiwaniu lokali i ceny sugerowane przez „lokalodawców”. To jedyny portal na rynku – podają założyciele - z tak szeroką bazę lokali eventowych. Projekt ogólnopolski - z możliwością rozszerzenia (startuje od Warszawy).

 •   46

  First11

  Lifestyle, przemysł czasu wolnego, inne

  First11 to rozwiązanie dla piłkarzy, które pozwoli na szeroką analizę gry, a dodatkowo nie będzie drogie. Jest stosowne dla zawodnika amatorsko uprawiającego tę dyscyplinę, ale też m.in. dla juniora grającego w drużynie ekstraklasy lub Premier League - i walczącego, by wspiąć się na szczyt drabiny profesjonalnego sportu. Technologia sensorów dla piłkarzy oparta jest na szczegółowej analizie danych z akcelerometru 9-osiowego. Elementem badań były sygnały z każdej osi poddawane filtracji i detekcji poszczególnych ruchów. Pobrane, a później skompilowane dane są bezpośrednio przeliczane na urządzeniu, zapewniając precyzję co do wyników zawodników. Komunikacja w podstawowej wersji (z wykorzystaniem BLE 4.2) ma możliwość zdalnej rozbudowy software embedded przez aplikację użytkowników.

 •   47

  Future steps

  Industry 4.0. Robotyka, automatyzacja, IT, nowe materiały

  Interaktywna podłoga to produkt dla przestrzeni publicznych (hotele, SPA, szpitale, biurowce, urzędy). Umożliwia dynamiczne wyświetlanie informacji (głównie różnokolorowych tras dojścia do pomieszczeń) i odczytywanie położenia kierowanej osoby. Możliwa jest prosta interakcja z użytkownikiem (np. na wybór trasy bądź proste potwierdzenia).To nowy typ interfejsu użytkownika. Obecnie – zaznaczają twórcy - brak tego typu produktów na rynku. Nowe rozwiązanie powinno dopiero wykreować potrzebę związaną z lepszą opieką nad klientem/pacjentem/petentem. Umiejętność lokalizacji kierowanej osoby umożliwia dynamiczne określenie i modyfikację trasy dojścia do celu, może być również zintegrowane z systemami bezpieczeństwa – choćby w celu kontroli, czy konkretna osoba przebywa we właściwej strefie budynku.

 •   48

  GasLiner

  Tradition & modernity. Industry, energy, telecommunications, and logistics

  GasLiner opracował pozasieciową stację paliwową CNG, mobilną i stacjonarną, kompatybilną z biometanem i wodorem. Stacja Modułowa GasLiner to wielofunkcyjny system tankowania CNG, który samodzielnie wykonuje trzy funkcje (kompresja, magazynowanie, rozładunek), zwykle wykonywane przez trzy różne urządzenia. Zamontowany na przyczepie do szybkiego rozmieszczania na stacjach paliw w całym kraju Stacja ruchoma GasLiner zapewnia stały dopływ paliwa CNG dla nowych flot bez dostępu do gazociągu lub podczas budowy stałej stacji lub konserwacji. GasLiner wykorzystuje innowacyjną technologię wielofunkcyjnego płynnego tłoka. Oryginalna technologia GasLiner jest szeroko opatentowana.

 •   49

  GETC

  Industry 4.0. Robotyka, automatyzacja, IT, nowe materiały

  GETC ma unikatowy „know how” – to wdrożenie automatycznego systemu zarządzania strefą płatnego parkowania niestrzeżonego (SPPN).Umożliwia kompleksowe zarządzanie SPPN przy faktycznej weryfikowalności wniesienia opłaty parkingowej i egzekucji opłaty dodatkowej. Efekt? Znaczny wzrost przychodów dla miasta. Na drogach samochody/skutery wyposażone w kamery ANPR skanują tablice rejestracyjne - jeden samochód jest w stanie zeskanować 1500 pojazdów na godzinę, skuter - 800. Na podstawie danych z kamer i danych z baz opłat parkingowych system porównuje, czy uiszczono opłatę parkingową, weryfikują to także osoby z backoffice. Jeżeli należność nie jest zapłacona, system automatycznie wysyła zapytania do bazy CEPIK - celem pobrania danych o posiadaczu pojazdu i wystawienia opłaty dodatkowej. Opisane rozwiązanie automatyzuje cały proces, umożliwiając faktyczne zarządzanie strefą i efektywne weryfikowanie wnoszonych opłat parkingowych.

 •   50

  Giełda projektów

  Client & business. Handel, customer experience, fintech

  Serwis internetowy umożliwiający sprzedaż i zakup projektów domów. Strona sprzedażowa jest skierowana do architektów i projektantów. Strona zakupowa jest dedykowana obecnym klientom katalogów domów typowych oraz mniejszym deweloperom. Nowość stanowi możliwość sprzedaży własnych prac przez indywidualnych architektów w usystematyzowanej formie domów katalogowych. Pomysł korzysta z zasady sieci społecznościowych. Stanowi jednocześnie dwukierunkową platformę współpracy architekt - klient indywidualny. Dodatkową zaletą będzie wsparcie merytoryczne administracji serwisu oraz forum użytkowników, będących bieżąco i bezpośrednio zaangażowanych w budowy własnych domów. W wersji ostatecznej planowane jest wprowadzenie modułu badania chłonności działki (jedynie na podstawie jej numeru) korzystającego z danych Geoportalu, opartego na silniku projektowania parametrycznego GH.

 •   51

  GlucoHeroes

  For human. Biotechnologia, medycyna, ekologia

  GlucoHeroes odpowiada potrzebom dzieci, u których rozpoznano cukrzycę. Produktem finalnym jest aplikacja mobilna, kształtująca odpowiednie nawyki i postawy prozdrowotne, pozwalająca w sposób przyjazny zrozumieć jednostkę chorobową, jaką obarczone są dzieci. Tym samym uczy reakcji organizmu na hiperglikemię lub hipoglikemię, wskazuje konsekwencje nieprawidłowego stylu życia. Edukacja jest powiązana z elementami grywalizacji i personalizacji użytkownika aplikacji, stając się jednocześnie atrakcyjnym bodźcem do kształtowania poprawnych nawyków. Dzieje się to za pomocą e-podopiecznego z cukrzycą, którym zajmuje się dziecko. Reakcje podopiecznego z aplikacji są tożsame z wynikami pomiaru glukozy przez dziecko. Mały pacjent musi dostarczać podopiecznemu insulinę, odpowiednio go karmić i organizować jego czas.

 •   52

  D4MAN

  Tradition & modernity. Przemysł, energia, telekomunikacja, logistyka

  Zasobnik energii (superkondensator) z wykorzystaniem elektrod z proszkowanego diamentu (BDD) oraz nanorurek z ditlenku tytanu (TiO) - na wczesnym etapie rozwoju. Bazuje na kompozytowym materiale elektrodowym z nanorurek ditlenku tytanu (TiO2NT) z pokryciem diamentowym. Cechuje go odporność na korozję i stabilność pracy w obecności agresywnych mediów. Gęstość energii sięga 100 Wh/kg, a gęstość mocy - 4×10 MW/kg. Zachowuje 90% pojemności - mimo wielu cykli rozładowania/ładowania: to rekordowy wynik w skali światowej, niemożliwy do uzyskania przy stosowaniu obecnych na rynku past węglowych, węglików czy nanorurek węglowych – podaje pomysłodawca. Zapewnia też stabilność pracy nawet w środowisku silnie utleniającym i pozwala na bardzo szybki proces ładowania-rozładowania (10-100 ms).

 •   53

  Haxon iD Bank SA

  Industry 4.0. Robotyka, automatyzacja, IT, nowe materiały

  Haxon iD Bank to platforma służąca do wymiany informacji o produktach pomiędzy przedsiębiorcami, która w czasie rzeczywistym łączy produkty, producentów i nabywców. Do celów identyfikacji produktów platforma wykorzystuje technologię RFID, ponieważ przewyższa ona system kodów kreskowych dzięki: znakowaniu produktu indywidualnym unikalnym tagiem, czytaniu etykiet z odległości do 6 m bez kontaktu optycznego, możliwości zapisu większej ilości danych oraz jej późniejszej modyfikacji, możliwości jednoczesnego odczytu do 600 znaczników w czasie krótszym niż 1 minuta. Usługa Haxon iD Bank automatyzuje procesy rozliczeń pomiędzy usługodawcą a usługobiorcą, usprawnia procesy magazynowe, udostępnia informacje o produktach pomiędzy producentami a nabywcami, identyfikuje ze stuprocentową dokładnością każdy obiekt Od lipca 2016 spółka sprzedaje usługi na platformie w zakresie produktów: sarup hospital i laundry oraz inventory i archive.

 •   54

  HCM Deck

  Business & ICT. Zarządzanie, analityka i procesy decyzyjne, HR

  W dobie wojny o talenty, rewolucji technologicznej, demograficznej i mediów społecznościowych firmy muszą myśleć o utrzymaniu i rozwoju swoich pracowników oferując im rozwiązania równie atrakcyjne jak aplikacje, które pracownicy mają na swoich prywatnych telefonach. HCM Deck pozwala na angażowanie, motywowanie i podnoszenie kompetencji pracowników oferując system zarządzania wiedzą, szkoleniami i kompetencjami w organizacji. - Wg Josha Bersina, systemy do miękkiego HR klasy Oracle, SAP, IBM, Workday są za duże, aby być innowacyjne, nadążać za zmieniającymi się trendami i wymogami technologicznymi - dlatego postrzegane są jako nieatrakcyjne i niechętnie wykorzystywane przez pracowników. Porównując te systemy do Sympatii Onetu, my jesteśmy Tinderem w obszarze HR - napisano w zgłoszeniu.

 •   55

  HOBNOB.pro

  Business & ICT. Management, business intelligence and decision-making processes, and HR

  Hobnob.pro to globalna platforma, która umożliwia budowanie silnych zespołów i pomaga osobom w przyłączeniu się do fascynujących projektów. HOBNOB to miejsce, w którym ludzie tworzą i dzielą się profesjonalną reputacją na podstawie doświadczenia w realizacji projektów. Wynik oceny reputacji w Hobnob.pro umożliwia weryfikację umiejętności nie tylko osób, zespołów i organizacji, ale także walidację reputacji w celu uzyskania usług finansowych. Wymiana informacji z Hobnob w oparciu o Blockchain zapewnia kontrolę prywatności i wzajemne powiązania między osobami a usługodawcami. Technologia HOBNOB.pro umożliwia automatyczne tworzenie najbardziej wydajnych zespołów w oparciu o istniejącą bazę umiejętności, indywidualną historię projektu, powiązania między celami projektu.

 •   56

  Honaro

  Client & business. Handel, customer experience, fintech

  Honaro to społecznościowy marketplace. Konsumenci mają w nim swój profil i dzięki niemu mogą szybko i łatwo znaleźć firmy dostosowane do ich potrzeb i zarezerwować ich usługi, a dzięki opiniom, ocenom mają pewność, że kupują usługi dokładnie takie, jakich szukają. Mogą też obserwować firmy, aby nie przeoczyć żadnej okazji. Firmom Honaro oferuje możliwości społecznościowe i system CRM. Wszystkie funkcje są w pełni zintegrowane i działają samoistnie. Honaro ma również bardzo bogate możliwości rozproszenia. Dzięki specjalnym widgetom, działa nie tylko na domenie Honaro.com, ale także na ich stronach internetowych, facebooku, czy w innych portalach społecznościowych, a nawet w reklamach. Dzięki czemu w tych miejscach również mogą sprzedawać swoje usługi jako zweryfikowane firmy.

 •   57

  HRfactory.pl

  Business & ICT. Zarządzanie, analityka i procesy decyzyjne, HR

  Platforma on-line umożliwiająca efektywną współpracę pracodawcom i agencjom rekrutacyjnym z całej Polski, od błyskawicznego nawiązania kontaktu pod kątem danego procesu rekrutacyjnego po szybsze znalezienie odpowiedniego kandydata. To już druga odsłona aplikacji po weryfikacji modelu i zakresu funkcjonalności zgodnie z sugestiami klientów zarówno ze strony pracodawców jak i społeczności rekruterów. Jak twierdzi zgłaszający, marketplace cieszy się zaufaniem najlepszych firm w Polsce oraz agencji, od małych do międzynarodowych. Dla pracodawców to jedyne narzędzie oferujące efektywną współpracę ze społecznością profesjonalnych rekruterów celem pozyskania kandydatów pasywnych, którzy stanowią aż 70 proc. rynku i rozwiązanie typu „master-vendor” dające niemal nieograniczone możliwości współpracy z wyspecjalizowanymi headhunterami.

 •   58

  Hubbly

  Business & ICT. Zarządzanie, analityka i procesy decyzyjne, HR

  Hubbly jest modułową platformą do zarządzania aktywnościami w retail marketingu - począwszy od planowania i budżetowania, poprzez draftowanie i dystrybucję materiałów reklamowych, aż po analizę efektywności wykorzystania materiałów oraz skuteczności aktywności retail marketingowych. Jak pisze zgłaszający, Hubbly jest jedynym narzędziem kompleksowo wspierającym wszystkie kluczowe obszary zarządzania kampaniami retail marketingowymi. Jednocześnie zapewnia wspólne środowisko pracy wszystkim zaangażowanym stronom: centrali, lokalnym jednostkom marketingowym (np. sklepy, oddziały, dealerzy), agencjom kreatywnym, agencjom mediowym oraz drukarniom.

 •   59

  Hyper Poland

  Industry 4.0. Robotyka, automatyzacja, IT, nowe materiały

  Hyperloop to nowoczesny środek transportu, którego pierwotną koncepcję w 2013 roku przedstawił Elon Musk. Hyperloop będzie łączyć zalety samolotu i pociągu, eliminując wady obecnie używanych środków transportu, umożliwiając podróże pomiędzy centrami aglomeracji przy prędkościach dochodzących do 1200 km/godz. Jak pisze zgłaszający, Hyper Poland należy do absolutnej światowej czołówki zespołów pracujących nad tym rozwiązaniem. Obecnie zespół posiada już kilka rozwiązań, które mogą zostać opatentowane. Opracował bardzo szczegółowe projekty innowacyjnych stacji i samego toru, których konkurencja nie posiada .W zakresie kapsuły jest w posiadaniu unikalnych rozwiązań dotyczących kompresora. Start-up poszukuje finansowania na rozpoczęcie działalności operacyjnej, budowę prototypu kapsuły oraz ochronę patentową posiadanej własności intelektualnej.

 •   60

  IDENTT

  Industry 4.0. Robotyka, automatyzacja, IT, nowe materiały.

  IDENTT dostarcza usługi oraz produkty do weryfikacji autentyczności, zapewnienie integralności oraz bezpieczeństwa informacji. Pracujemy m.in. nad rozwiązaniami, które pozwolą automatycznie weryfikować dokumenty tożsamości. IdenTT Verification System to narzędzie wspierające proces weryfikacji dokumentów tożsamości. Polecany jest szczególnie instytucjom, w których ustalenie tożsamości usługobiorcy jest zadaniem priorytetowym. Zaawansowane techniki analizy danych pozwalają osiągnąć wysoki stopień wiarygodności wyników procesu. Zespół R&D realizuje projekty związane z analizą danych przy użyciu m.in. głębokich sieci neuronowych. Dzięki stosowaniu innowacyjnych rozwiązań osiągane wyniki są znacznie lepsze niż te, które uzyskano przy użyciu metod konwencjonalnych. Firma IDENTT otrzymała nagrodę Loan Magazine.

 •   61

  image4you

  Lifestyle, przemysł czasu wolnego, inne

  Aplikacja image4you pozwala na drukowanie zdjęć ze smartfona z każdego miejsca na świecie, a następnie otrzymanie ich w formie pocztówki, polaroidów, kalendarza, gry memo, itp. w zindywidualizowanym pudełku, pod adresem wskazanym przy zamówieniu. Funkcjonuje w 10 językach, w systemie iOS i Android, jest darmowa. Poza robieniem zdjęcia (lub wybrania go z galerii) pozwala na jego obróbkę (filtry), wstawienie tekstu czy stempli tematycznych. Obecnie start-up wdraża do aplikacji nowe rozwiązanie - rzeczywistość rozszerzoną. Pomysł obejmuje wprowadzenie innowacyjnego produktu typu „mówiąca pocztówka”. Użytkownik image4you będzie mógł do każdego zdjęcia nagrać krótki film, a osoba odbierająca pocztówkę (lub inny produkt) z tym zdjęciem, po zbliżeniu swojego smartfona do wydrukowanego obrazu obejrzy go.

 •   62

  It Automotive

  Business & ICT. Zarządzanie, analityka i procesy decyzyjne, HR

  It Automotive z swoim innowacyjnym produktem OptiDealer to nowe możliwości zarządzania w przedsiębiorstwach. Produkt tylko wstępnie kierowany do branży automotive, docelowo ma obsługiwać wiele innych branż. Jest narzędziem umożliwiającym automatyzację i optymalizację informacji online. W OptiDealer dynamiczny panel wyświetla najważniejsze kluczowe informacje i parametry potrzebne do prowadzenia działalności gospodarczej, analiza KPI pozwala zobaczyć, jak firma będzie wyglądać w przyszłości w zależności od podejmowanych na bieżąco decyzji. Narzędzie wykorzystuje najbardziej zaawansowane algorytmy prognozowania, daje globalny przegląd oraz kompleksowe podejście do różnych aspektów gospodarczych. Start-up wykorzystuje wiedzę własną i specjalistów od matematycznych modeli prognozowania.

 •   63

  Jobsquare

  Business & ICT. Zarządzanie, analityka i procesy decyzyjne, HR

  Jobsquare to mobilna aplikacja do zarządzania i prowadzenia procesów rekrutacyjnych na niskowykwalifikowane stanowiska pracy. Tinder do szukania pracy. Cały proces rekrutacyjny przeniesiony jest do smartfona. Zarówno z punktu widzenia pracownika jak i pracodawcy. Rozwiązanie ułatwia zarządzanie procesem rekrutacji. Przydatne dla osób, które są na stanowiskach kierowniczych, a niekoniecznie posiadają doświadczenie rekrutacyjne. Model oparty jest o pobieranie opłaty za rozmowy z potencjalnymi pracownikami.

 •   64

  Koleo

  Client & business: handel, customer experience, fintech

  Koleo to platforma, która pomaga każdego dnia tysiącom pasażerów kolei zaplanować swoją podróż - służbową, do szkoły, do rodziny, na weekend lub na wakacje. Miejsce, gdzie można szybko i wygodnie sprawdzić rozkład jazdy pociągów, cenę biletów uwzględniającą wszystkie zniżki i promocje oraz bezpiecznie kupić bilet bez kolejki. Platforma jest dostępna poprzez stronę https://koleo.pl oraz aplikację mobilną. Koleo to w stu procentach polska nowoczesna technologia, która powstała, by rozwiązać problemy pasażerów polskiej kolei, z których najważniejszym jest mała dostępność i niewygodny proces zakupowy, a także brak wiedzy przewoźnikach kolejowych, ich ofercie oraz cenach biletów na danym obszarze.

 •   65

  kołomnie.pl (WherePro)

  Client & business. Handel, customer experience, fintech

  Kołomnie.pl (WherePro) jest serwisem agregującym i porządkującym informacje nt. wszelkich lokalnych usług na terenie Polski z najbardziej zaufanych źródeł (Facebook, Foursquare, Google Maps, Instagram i Yelp) wraz ze stronami internetowych miast. W ten sposób w jednym miejscu użytkownik znajdzie wszystkie dla niego istotne i obiektywne informacje ze zbioru 520 000 lokalnych usług na terenie całego kraju w prawie 800 różnych kategoriach tj. restauracje, hotele, lekarze, dentyści, prawnicy i inne. Kołomnie.pl udostępnia również usługodawcom aplikację wewnątrz platformy Facebook do zarządzania swoim kontem w kolomnie.pl, gdzie można doprecyzować́ informacje nt. swojej usługi. Aplikacja natywna kolomnie.pl przeszła pozytywną weryfikację Apple App store jak i Google Play i może być ściągana przez szerokie grono użytkowników.

 •   66

  Lightlog

  Industry 4.0. Robotyka, automatyzacja, IT, nowe materiały

  Start-up tworzy rozwiązania radiowe dla inteligentnych miast oraz infrastruktury przydrogowej. Firma opracowała uniwersalną platformę komunikacyjną umożliwiającą bezprzewodowe połączenie elementów inteligentnego miasta czy ITS (Inteligentnych Systemów Transportowych) w ramach jednej sieci komunikacyjnej. Rozwiązanie jest funkcjonalne i może być stosowane w komercyjnych produktach. System został wykorzystany do łączności czujników miejskich (czujniki smogu) – czujnikimiejskie.pl - które wdrożone zostały już w kilku miastach. Sieć umożliwia łatwą rozbudowę o kolejne elementy sterowanie oświetleniem, tablicami informacyjnymi, czujnikami zasilanymi bateryjnie itp. Rozwiązanie opiera się na opracowanej przez wnioskodawcę platformie sprzętowej oraz korzysta z autorskiego oprogramowania. System łączy jednocześnie wiele różnych technik radiowych.

 •   67

  Little Bit Academy

  Industry 4.0. Robotyka, automatyzacja, IT, nowe materiały

  Little Bit Academy (LBA) w formie zajęć pozalekcyjnych uczy najmłodszych, w jaki sposób realizować własne projekty z użyciem nowych technologii. LBA uczy programowania, grafiki komputerowej, bezpiecznego i etycznego korzystania z social mediów oraz podstaw przedsiębiorczości. Na Start-up Challange zgłaszający chce przedstawić swoją działalność oraz prototyp produktu LBA Design LAB. To mały dron (zestaw DIY), który składa się z uproszczonych elementów do samodzielnego złożenia wraz z aplikacją do nauki programowania i wymyślania dla niego nowych zastosowań. Aplikacja jest w fazie początkowej, prototyp drona już gotowy. Główną innowacją LBA jest autorski program nauczania. Zdaniem zgłaszającego, jedyny taki na rynku.

 •   68

  MarCelLi Adv Tech Sp. z o.o.

  Industry 4.0. Robotyka, automatyzacja, IT, nowe materiały

  MarCelLi Adv Tech Sp. z o.o. jest start-upem technologicznym (spin-off) powołanym w 2014 roku przez pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego przy współudziale polskiego węzła Wspólnoty Wiedzy i Innowacji InnoEnergy Europejskiego Instytutu Technologicznego - KIC InnoEnergy SE oraz Akademii Górniczo-Hutniczej. Spółka prowadzi działalność w obszarze rozwoju i komercjalizacji technologii materiałowych do zastosowań w akumulatorach litowo-jonowych (Li-ion), w szczególności wykorzystywanych w systemach magazynowania energii (ESS) o dużej pojemności i mocy oraz w elektromobilności (pojazdy EV, eBUS, stacje ładowania). Przedmiotem komercjalizacji jest innowacyjna technologia nanokompozytowego materiału katodowego do akumulatorów Li-ion klasy premium, oparta na nanostrukturalnym LiFePO4 pokrytym przewodząca nanopowłoką węglową. Technologia łączy w sobie dwa chronione patentami wynalazki opracowane na UJ oraz AGH. MarCelLi Adv Tech Sp. z o.o. posiada licencje wyłączne na powyższe wynalazki.

 •   69

  Menu+

  Client & business. Handel, customer experience, fintech

  Start-up tworzy platformę internetową, dzięki której podmioty z branży HoReCa będą mogły wyliczać wartość energetyczną, makro i mikroskładniki swoich potraw oraz wyznaczać obecne w nich alergeny. Przedsiębiorca wprowadza niezbędne dane do systemu, który zamienia je na przyjazne dla konsumenta informacje, ułatwiające wybór najlepszego posiłku. Dostęp do platformy jest możliwy poprzez serwis internetowy lub poprzez aplikację mobilną. Informacje nt. potraw dostępne są także poprzez dedykowane wtyczki (API) do serwisów związanych z żywnością (Takeaway, Myfitnesspal, Tripadvisor). Oprócz funkcji informacyjnych, platforma stanowi narzędzie marketingowe dla przedsiębiorców, które wielopoziomowo zwiększa zyski przedsiębiorców. Start-up jest na etapie tworzenia MVP.

 •   70

  Midyou

  Client & business. Handel, customer experience, fintech

  Midyou to innowacyjna platforma tworząca społeczność łącząc ze sobą właścicieli i najmujących. Celem jej działania jest uproszczenie procesu najmu oraz ograniczenie poświęconego na to czasu do minimum. Za pomocą wirtualnego spaceru 3D oglądanie/pokazywanie mieszkania odbędzie się on-line, bez tracenia czasu na spotkania czy przeglądania nieczytelnych ofert na portalach ogłoszeniowych. Dzięki dokładnym profilom osobowym, weryfikacji i ocenom będzie można uniknąć rozczarowań. Twórcy oferują wsparcie przez cały czas trwania umowy 24/7. Projekt jest na etapie MVP.

 •   71

  Milton Essex SA

  For human. Biotechnologia, medycyna, ekologia

  Milton Essex SA powstała jako spółka celowa w celu wdrożenia i komercjalizacji wynalazku będącego, jak podaje zgłaszający, przełomową innowacją w skali światowej w obszarze instrumentalnej diagnostyki alergii. Firma realizuje projekt rewolucyjnego instrumentu SkinNext® przeznaczonego do automatyzacji i digitalizacji diagnostyki alergii przy użyciu testów skórnych typu Prick Tests i Patch Tests, najpopularniejszych obecnie na świecie badań służących oznaczeniu nadwrażliwości na alergeny/hapteny u ludzi. Pomimo że skórne testy alergiczne są czułe i precyzyjne to niejednokrotnie dają niejednoznaczne wyniki na skutek subiektywnej metody ich oceny przez co diagnozy bywają błędne, zarówno w aspekcie tzw. „fałszywie dodatnich”, jak i „fałszywie ujemnych” wyników. Wynalazek i nowa metoda umożliwia bardzo dokładny odczyt wyników testów alergicznych dzięki wykorzystaniu obiektywnych markerów i pozwala cały proces zautomatyzować, rozwiązując tym samym problem błędnych/niejednoznacznych diagnoz.

 •   72

  Mobo Sp. z o. o., nazwa produktu Bonus

  Client & business. Handel, customer experience, fintech

  Bonus to platforma dedykowana centrom handlowym mająca na celu przyciągnięcie klientów. Składa się z: aplikacji mobilnej, dashboardu do grywalizacji i automatyzacji marketingu, narzędzia do analizy preferencji klientów oraz sieci beaconów. Pozwala zwiększyć ruch, zaktywizować, pozyskać i przywiązać klientów, dystrybuując w dynamiczny sposób (poprzez aplikację) zniżki i oferty specjalne. Bonus jest innowacją w czterech wymiarach: na kanwie grywalizacji, wyzwala synergię technologii beaconów z interaktywnym, zindywidualizowanym marketingiem, łącząc w jednym procesie budowanie nowego typu lojalności klientów ze świetną zabawą podczas zakupów. Najważniejszą cechą, której, jak twierdzi zgłaszający, nie ma żadne z obecnych na rynku rozwiązań jest możliwość kreowania scenariuszy grywalizacji zakupów w oparciu o indywidualne zniżki, nagrody, questy i intrygujące niespodzianki. Została już zbudowana wstępna wersja aplikacji.

 •   73

  Nawiguj.com

  Client & business. Handel, customer experience, fintech

  Nawiguj.com to proste, innowacyjne narzędzie sprzedaży w branży nieruchomości. Automatyzuje ono proces prezentacji nieruchomości w terenie, co pozwala zaoszczędzić zarówno czas jak i ograniczyć koszty związane z dojazdem. Projekt składa się z dwóch elementów: serwisu, w którym można zbudować bazę swoich nieruchomości i zarządzać nimi oraz z aplikacji, przeznaczonej do użytku mobilnego w trakcie oglądania działek. Aplikacja jest dostępna do pobrania w sklepie GooglePlay oraz AppStore. Zarówno pobranie jak i korzystanie z niej są całkowicie darmowe. Najważniejsze funkcje to: zaznaczanie działek na sprzedaż wraz z granicami na mapie (podgląd w czasie rzeczywistym w terenie), nawigacja bezpośrednio do działki, raport odwiedzonych miejsc (przez agenta i klienta), widoczne w aplikacji dostępne najbliższe media (gaz, prąd, wod-kan), zamawianie zdjęć z drona.

 •   74

  Nibulo

  Industry 4.0. Robotyka, automatyzacja, IT, nowe materiały

  Nibulo oferuje usługę inteligentnego monitoringu działającą w chmurze, która bez jakiejkolwiek inwigilacji ostrzega użytkowników już podczas występowania groźnych zdarzeń. Przykładowo: wtargnięcie w obszar chroniony, próba sabotażu kamery czy zachowania odbiegające od wyuczonego wzorca. Wczesne wykrycie przestępstwa pozwala na natychmiastowe podjęcie niezbędnych działań mających na celu np. powstrzymanie złodzieja. Rozwiązanie polega na dostarczeniu użytkownikowi urządzenia, które wylicza metadane z kamer i przesyła je na serwer, gdzie podlegają dalszej analizie. Szanuje prywatność użytkowników, gdyż tak naprawdę nikt nie widzi rzeczywistego obrazu z kamer. Możliwe jest zastosowanie urządzenia w już istniejących systemach monitoringu. Zgłaszający posiada działający prototyp i prowadzi pierwsze testy z udziałem użytkowników, aby dopasować ofertę do ich wymagań. Planuje jej poszerzanie o nowe funkcjonalności.

 •   75

  Pepe Housing

  Client & business. Handel, customer experience, fintech

  Pepe Housing to platforma internetowa (marketplace) zakwaterowania studentów międzynarodowych. Łączy przyjeżdżających z lokalnym rynkiem nieruchomości. Pepe Housing wprowadza technologię na rynek najmu nieruchomości. Najemcy korzystając z platformy mogą przeglądać odpowiednie oferty, rezerwować i bezpiecznie realizować płatności. Właściciele lokali poprzez wprowadzenie ofert do platformy mogą zoptymalizować proces wynajmu, zwiększyć współczynnik obłożenia i zwiększyć zwrot z aktywów.

 •   76

  Pomysł Szefa

  Client & business. Handel, customer experience, fintech.

  Pomysł Szefa łączy zakupy online z ideą DIY dostarczając wprost pod drzwi klienta box z przepisami i składnikami pozwalającymi samodzielnie przygotować posiłek. Odbiorca otrzymuje przepisy w standardzie najlepszych restauracji i oszczędza czas i pieniądze. Rozwiązuje się też problem marnowania żywności. Cała koncepcja ma zatem cechy zarówno innowacji produktowej jak i procesowo-technologicznej. Projekt zwyciężył w konkursie na najlepszy pomysł na firmę organizowany przez Technopark Gliwice oraz BZ WBK. Firma zamierza w przyszłości uruchomić m.in. sprzedaż akcesoriów kuchennych, organizować warsztaty i szkolenia kulinarne.

 •   77

  Prodio Sp. z o.o.

  Business & ICT. Zarządzanie, analityka i procesy decyzyjne, HR.

  Zwracamy wolność właścicielom małych firm produkcyjnych! Dajemy im narzędzie do kontrolowania i zarządzania produkcją z dowolnego miejsca na świecie. Prodio to system prosty i przyjazny. Przenosi ideę przemysłu 4.0 w obszar codziennych potrzeb setek tysięcy małych firm produkcyjnych, których nie stać na skomplikowane systemy zarządzania. Tak jak Henry Ford rozpoczął kolejną rewolucję przemysłową sprawiając, że samochód stał się powszechnym dobrem, tak, jak Bill Gates wprowadził komputer osobisty do każdego domu, tak my dążymy do tego, by mikro i małe firmy mogły skorzystać z dobrodziejstw, które niosą narzędzia do zarządzania produkcją oraz internet. Sprawiliśmy, że wdrożenie programu produkcyjnego może być tak łatwe, jak obsługa skrzynki mailowej.

 •   78

  Promovolt

  Client & business. Handel, customer experience, fintech.

  Promovolt to informatyczny system do analizowania reklam tekstowych i graficznych oraz predykcji ich wpływu na odbiorców. Wykorzystuje indeksy czytelności tekstu, analizę słów istotnych marketingowo, analizę onomatopei, symbolizm fonetyczny, analizę wolnej przestrzeni w obrazach i psychologię koloru. W obecnej wersji pozwala analizować reklamy tekstowe w trzech językach: polskim, angielskim i rosyjskim. System Promovolt wspiera się na podłożu naukowym. Jest projektem „open-source”. Kilkunastokrotnie zwiększa sprzedaż produktu. Zadanie można przesłać pocztą elektroniczną albo napisać do bota na Slack'u. Osiągnięcia: trzecie miejsce w StartupDen 2017, miejsce w finale Startup Program Innovation 2017.

 •   79

  Proofly

  Client & business. Handel, customer experience, fintech.

  Proofly inspiruje odwiedzających stronę internetową do podjęcia akcji. Ułatwia sprzedaż i realizację celów komunikacyjnych: pokazując użytkownikom serwisu, co robią inni, można bowiem kreować ich zaangażowanie. A stąd już tylko krok dzieli ich od podjęcia decyzji o złożeniu zamówieniu, zapisaniu się na newsletter, założeniu konta. Na polskim rynku nie ma drugiego takiego produktu. Wdrożymy go bazując na social proof – dowodach społecznych, prezentowanych w czasie rzeczywistym. To więc także innowacja marketingowa. Do tej pory dowodami społecznymi były referencje, opinie, oceny. My wprowadzamy nowy ich wymiar – inteligentne powiadomienia, które idealnie wpisują się w strategie marketingowo-sprzedażowe.

 •   80

  Pub4Social Sp. z o.o.

  Industry 4.0. Robotyka, automatyzacja, IT, nowe materiały.

  My Social Seller (MSS) to aplikacja dla przedsiębiorców, którzy chcą tworzyć i przesyłać oferty produktów i usług za pomocą mediów społecznościowych. Jej zadaniem jest uzyskanie od klienta danych potrzebnych do przygotowania oferty. MSS to platforma e-commerce na portalu Facebook. Jej innowacyjność polega na zastosowaniu w aplikacji Messenger Chatbot'a, który ma możliwość rozpoznawania obrazów. Zamierzamy wprowadzić do bota w systemie My Social Seller sztucznej inteligencji, która zoptymalizuje sposób prowadzenia rozmowy. Przeprowadziliśmy testy usługi Google Cloud, która pozwala ocenić, na ile tekst wprowadzony przez klienta jest nacechowany emocjami. Zajęliśmy drugie miejsce na Startup Weekend Kielce 2016. Braliśmy udział w tagach w Hanowerze.

 •   81

  puha

  Client & business. Handel, customer experience, fintech.

  Puha to system umożliwiający odprowadzanie części pieniędzy z naszych codziennych transakcji na inicjatywy społeczne, które każdy będzie mógł sobie wybrać z poziomu aplikacji lub strony internetowej. Zadaliśmy sobie proste pytanie: „Co zmieniłoby się w Polsce i na świecie, gdyby można było masowo, regularnie, prosto i bezkosztowo wspierać inicjatywy społeczne 24/7/365?”. Tak, od słowa „puszka”, narodziła się puha. Ma umożliwić wygodne i proste wspieranie dowolnych akcji, uruchomić nieprzerwany strumień darowizn, który spływałby przy dokonywaniu zakupów. Trwa przygotowanie systemu informatycznego, w tym aplikacji i strony internetowej. Dla osób niezaprzyjaźnionych ze smartfonami przewidujemy karty z kodami. Trzonem tego projekty będą ambasadorzy działający w lokalnych społecznościach.

 •   82

  Run Like Hero

  Industry 4.0. Robotyka, automatyzacja, IT, nowe materiały.

  Run Like Hero wykorzystując GPS stymuluje aktywność fizyczna jej użytkownika. Od aplikacji takich jak Endomondo czy Runkeeper różni się tym, że jest... grą. Zamienia w jej planszę otoczenie użytkownika. Oprócz sprecyzowanych misji zawiera fabułę opowiedzianą w formie komiksów. Innowacyjność Run Like Hero polega na rozbudowanej interakcji użytkownika z jego otoczeniem. Występowaliśmy na DemoDay organizowanym przez firmę Techhub, gdzie spotkaliśmy się z bardzo pozytywnym feedbackiem i zainteresowaniem inwestorów. Zostaliśmy wybrani do grona 50 start-upów, które zaprezentują się 14 czerwca w Londynie, na największej europejskiej konferencji poświęconej start-upom.

 •   83

  SANEO

  For human. Biotechnologia, medycyna, ekologia.

  Integrujemy rynek usług medycznych i wspieramy organizację leczenia. Wykorzystujemy do tego platformę cyfrową Meedy. Pacjent za pomocą Portalu Pacjenta może umówić się na badania, zweryfikować diagnozę lub korzystać z usługi telemedycznej. Leczy się szybciej, często taniej i wygodniej. Lekarz obsługuje pacjentów wykorzystując program zawierający dokumentację medyczną. Może kierować ich do laboratorium i otrzymywać wyniki badań. Instytucje mogą organizować leczenie udostępniając Portal Pacjenta lub jego elementy pod własnym brandem lub obsługiwać produkty zdrowotne. W konkursie Gazety Bankowej, zdobyliśmy za „Portal Pacjenta” tytuł „Lidera 2015” oraz tytuł „Hit Roku 2016”. W tym samym konkursie otrzymaliśmy rekomendację dla systemu „Meedy Doctors”.

 •   84

  SmartCart SA

  Client & business. Handel, customer experience, fintech.

  Naszym celem jest podniesienie poziomu zadowolenia klientów z przeprowadzanych zakupów w sieciach handlowych oraz zwiększenie przychodów sklepów i producentów FMCG. Chcemy zrewolucjonizować rynek poprzez wprowadzenie mobilnych kas samoobsługowych SmartCart. Proces dokonywania zakupów monitorują umieszczone na sklepowym wózku kamera i waga. Dotykowy ekran pozwala na interakcję klienta z wózkiem. Część ekranu wypełniają treści reklamowe. Nasz produkt gwarantuje „bezkolejkowość” i bezpieczeństwo. Jego prototypowa wersja testowana jest w warszawskiej sieci sklepów M&L Delikatesy. Mamy dwa zgłoszenia patentowe. Zostaliśmy wsparci przez fundację Youth Business Poland. Udało nam się pozyskać inwestorów i założyć spółkę SmartCart SA. Przyznano nam finansowanie ze środków unijnych.

 •   85

  SO DESIGN IT

  Client & business. Handel, customer experience, fintech.

  Produkt to aplikacja komórkowa na IOS i Androida wraz z portalem, umożliwiająca bezpośredni dostęp klienta do usługodawców z branży IT i designu w jego okolicy. Doskonałe narzędzie dla menedżerów z działu marketingu małych i średnich firm przy realizacji krótkotrwałych projektów. Natomiast programiści i projektanci mają dzięki niej wgląd w ogłoszenia o pracy. Aplikacja stwarza też możliwość zarządzania projektami w czasie rzeczywistym i bezpośredni kontakt ich stron via chat. Zapewnia łatwy dostęp do baz „klient-usługodawca”. Umożliwia zarządzanie wieloma projektami równolegle. Jest idealnym narzędziem dla firm realizujących naglące projekty. Upraszcza i przyśpiesza proces projektowania.

 •   86

  SportsManago.pl –Efektywne Zarządzanie Klubem Sportowym

  Business & ICT. Zarządzanie, analityka i procesy decyzyjne.

  SportsManago to system do efektywnego zarządzania klubami sportowymi. Jako jedyny odpowiada na potrzeby zarówno tych dużych i jak małych. A także różnych dyscyplin. Działa w trybie abonamentowym. Jego głównymi odbiorcami są szkółki sportowe. Na rynku jest kilka systemów do zarządzania klubem sportowym. Żaden jednak nie odpowiada potrzebom różnych dyscyplin sportowych. Istniejące rozwiązania nie obejmują także kwestii związanych z organizacją działań towarzyszących treningowi, takich jak sprawdzanie list obecności, księgowanie wpłat gotówkowych itd. SportsManago sprawia, że zarówno trener, jak i menedżer nie muszą przeglądać stosu papieru, by znaleźć informacje, które zapisali w trakcie treningu czy meczu. Wszystko może być uzupełniane na bieżąco.

 •   87

  Sundose

  For human. Biotechnologia, medycyna, ekologia.

  Produktem jest personalizowany suplement, którego skład jest każdorazowo sporządzany z uwzględnieniem predyspozycji i potrzeb zdrowotnych klienta. Przygotowuje się go w oparciu o narzędzia profesjonalnej dietetyki – ankietę zdrowotną i wywiad dietetyczny. Sam produkt jest dostarczany w comiesięcznych okresach abonamentowych, dzięki czemu do konsumenta dociera opakowanie z produktem, który nie wymaga konserwantów czy wypełniaczy. Innowacyjność projektu polega na zastosowaniu algorytmów, które pozwalają w efektywny sposób dobierać rozwiązanie dla konkretnego klienta. Przy czym efektywność rozumiemy tu jako dopasowanie składu preparatu do potrzeb klienta, z uwzględnieniem jego ceny. Dodatkowo, z punktu widzenia marketingowego, innowacyjny jest także sam sposób dystrybucji.

 •   88

  SYNGEOS

  For human. Biotechnologia, medycyna, ekologia.

  Tworzymy innowacyjny system informacji środowiskowej o stanie powietrza, wody i gleby, który na bieżąco przekazuje informacje o poziomie zanieczyszczeń. Jego istotą jest modularny system czujników, który można dowolnie konfigurować. Infrastruktura wykorzystuje do połączenia sieć niskiego poboru energii LoRawan. Architektura sieci LoRaWAN bazuje na topologii gwiazdy, w której bramki są transparentnymi pomostami zapewniającymi transmisję pomiędzy urządzeniami brzegowymi a serwerem centralnym. Nasze rozwiązanie jest kompleksowe – obejmuje zarówno hardware jak i software obsługiwany w chmurze. Mamy prototyp urządzenia, na którym przeprowadziliśmy niezbędne badania. Jesteśmy zwycięzcami Business Mixer Katowice 2017 i TechStartup 2016.

 •   89

  TakeTask S.A.

  Client & business. Handel, customer experience, fintech.

  TakeTask to „Uber” rynku mikro zadań. Łączymy firmy z użytkownikami poprzez drobne zadania np. badania rynku, audyty i mikrosługi. Zapewniamy możliwość szybkiej realizacji projektów na terenie całej Polski. Zaufały nam już największe polskie i zagraniczne marki, które w 2016 r. zleciły ponad 16 tys. zadań. TakeTask wykorzystuje smartfony i aplikacje TakeTask do raportowania danych z rynku dotyczących osób z terenu całego kraju, które podejmują się zadań w najbliższej okolicy. Korzystamy z trendu nazywanego ekonomią współpracy. Jesteśmy przygotowani do dokonania dużych zmian na rynku pracy, a dokładniej – promocji mikro zadań. Na Targach Outsourcingu 2015 – Innowacje dla Twojego Biznesu otrzymaliśmy nagrodę Innowacja Roku. Byliśmy najlepiej rokującym start-upem na konferencji Wolves Summit 2016.

 •   90

  Tap To Speak

  Lifestyle, przemysł czasu wolnego, inne.

  Tap To Speak jest narzędziem opartym o przeglądarkę internetową, które pozwala komunikować się prowadzącemu z uczestnikami konferencji w czasie rzeczywistym. Zmienia smartfony uczestników w mikrofony. Umożliwiamy komunikację dźwiękową i tekstową, przeprowadzanie ankiet i sondaży oraz, co ważne – identyfikację uczestników konferencji. Dzięki wprowadzeniu naszych rozwiązań klienci odnotowują wzrost zaangażowania uczestników eventów nawet o 800 proc.; podkreślają, że ich prelekcje znajdują lepsze odbiór niż kiedykolwiek. Dla przykładu: jeden z naszych klientów – Geoff Roski z Covance INC, poinformował nas, iż na spotkaniu w Londynie zebrał około 900 pytań, dzięki którym mógł lepiej przygotować się do kolejnych eventów.

 •   91

  TapOn

  Client & business. Handel, customer experience, fintech.

  TapOn to platforma marketingowa dla detalistów, która łączy w sobie cztery funkcje: konfigurowanie i obsługę programów lojalnościowych, pozyskiwanie danych o klientach z wielu źródeł i budowanie ich kompleksowych profili, precyzyjne targetowanie przekazów marketingowych oraz konfigurowanie i obsługę spersonalizowanych kampanii marketingowych. Połączenie tych obszarów w jedną platformę pozwala na wywołanie „efektu wow”. Umożliwia tworzenie kampanii z elementami grywalizacji i zachęt wynikających z integracji z programem lojalnościowym. Wzbogacając profile klientów, m.in. o dane z mediów społecznościowych, pozwala docierać do nich w czasie rzeczywistym ze spersonalizowanym komunikatem. Innowacjyjonść produktowa TapOn polega na połączeniu w jedną platformę unikalnego zestawu funkcji, który nie występuje w żadnej innej platformie marketingowej „full-stack”.

 •   92

  TopTherm

  For human. Biotechnologia, medycyna, ekologia.

  Celem firmy jest wprowadzenie na polski rynek urządzenia wentylacyjno-oczyszczającego. Jest ono montowane w górnej części ściany wewnątrz pomieszczenia, do którego powietrze doprowadzane jest przez znajdujący się za nim otówr. Najważniejszym elementem urządzenia jest kaseta z filtrami absolutnymi, węglowymi oraz filtr elektrostatyczny. Jego dodatkową funkcją jest tworzenie niewielkiego nadciśnienia, dzięki któremu do pomieszczenia nie dostają się drobnoustroje. Prototyp został zainstalowany w mieszkaniu twórcy, gdzie skutecznie wyeliminował negatywne objawy działającej wentylacji grawitacyjnej. Produkt jest rozwiązaniem przeznaczonym dla osób, które cierpią z powodu niskiej jakości powietrza zewnętrznego, a nie mogą pozwolić sobie na zakup pełnego systemu higienicznej wentylacji mechanicznej.

 •   93

  UnitDoseOne

  For human. Biotechnologia, medycyna, ekologia.

  UnitDoseOne to automatyczna apteka szpitalna, która rozwiązuje problemy z pomyłkami w przygotowaniu i podawaniu leków w szpitalach. Pozwala też zaoszczędzić od 7 do 30 proc. środków z budżetu lekowego szpitala poprzez zautomatyzowanie magazynów i poddanie ścisłej kontroli obiegu towaru. Modułowa budowa naszego systemu umożliwia sprzedawanie go zarówno małym jak i dużym szpitalom. Nasza konkurencja ogranicza się do obsługiwanie wyłącznie tych dużych. Unikatowym elementem systemu jest tzw. inteligentne pudełko pacjenta, które pozwala na kontrolę leków na ostatniej chili, czyli w momencie podawania ich przez pielęgniarkę.

 •   94

  Univerko

  Business & ICT. Zarządzanie, analityka i procesy decyzyjne.

  Univerko to pierwszy w Europie portal dla studentów oraz absolwentów usprawniający proces studiowania i umożliwiający zweryfikowanie jego autentyczność. Automatycznie tworzy profil kandydata do pracy na podstawie jego aktywności w świecie wirtualnym i rzeczywistym. Poprawi komunikowanie się studentów i pracodawców, którzy będą mieli dostęp do bazy danych potencjalnych pracowników o konkretnych cechach i umiejętnościach. Portal umożliwi im kontaktowanie się w czasie rzeczywistym. Jako pierwsi tworzymy możliwość podążania pracodawcy za studentem przez cały okres studiów. Otrzymaliśmy dyplom uznania AIP. Jesteśmy akcelerowani w platformach startowych „Hub of Talents”. Dostaliśmy się do krajowego finału największego konkursu technologicznego dla studenckich startupów – Imagine Cup – organizowanego przez Microsoft.

 •   95

  Upominki3D

  Lifestyle, przemysł czasu wolnego, inne.

  Upominki3D to wykorzystanie najnowszych technologi skanowania i druku do produkcji spersonalizowanych przedmiotów dla osób i firm. Dla przykładu: ostatnie zlecenie polegało na wykonaniu świeczki na podstawie tomografii komputerowej zęba pacjenta. Świeczki zostały przygotowane jako podarunek dla młodych stomatologów uczestniczących w szkoleniu. Przede wszystkim jest to innowacyjność produktowa – polega na tworzeniu przedmiotów niepowtarzalnych. Plan rozwoju start-upu zakłada też wdrożenie innowacyjności organizacyjnej. Innowacyjność technologiczna – wyposażenie przedsiębiorstwa w maszyny i oprogramowanie zostanie wdrożona dzięki wykorzystaniu środków pochodzących z jego zysku operacyjnego.

 •   96

  V-RAIL & ROADS

  Industry 4.0. Robotyka, automatyzacja, IT, nowe materiały.

  System V - RAIL & ROADS (V) jest ultranowoczesnym system wspomagającym prace inwentaryzacyjne, projektowe i zarządcze dotyczące kolejowych i drogowych szlaków komunikacyjnych. Jest zdolny do interaktywnych i interdyscyplinarnych analiz 3D złożonej infrastruktury podziemnej linii kolejowych i drogowych. Po wieloma względami przewyższa produkty potentatów rynkowych – zawiera znacznie więcej funkcji operacyjnych i analitycznych. Został pozytywnie zaopiniowany przez wysokiej klasy specjalistów. System „V” pozwala na na przeprowadzanie jednoczesnych analiz interdyscyplinarnych danych pochodzących z kilkunastu źródeł: skanów laserowych, georadarów, czujników magnetycznych, itd. Wizualizacje wykonywane są w systemie obrazowania 3D o bardzo dużej rozdzielczości.

 •   97

  Waterless

  For human. Biotechnologia, medycyna, ekologia.

  Waterless jest innowacyjną, bezwodną, mobilną myjnią samochodową. Jest też w pełni ekologiczna. To nowość na polskim rynku. Metody bezwodnego mycia wykorzystywane przez Waterless od dawna stosowane są w krajach, w których panuje deficyt wody. Innowacyjna jest sama bezwodna metoda mycia samochodu. Dzięki niej zużywa się zaledwie około 300 mililitrów specjalistycznego środka, dzięki któremu auto po wykonaniu usługi lśni, a środowisko naturalne pozostaje nienaruszone. Co ważne: specjalistyczne środki wykorzystywane przez Waterless sprawiają, iż samochód utrzymuje czystość przez 3-4 tygodnie.

 •   98

  whoishiring.io

  Business & ICT. Zarządzanie, analityka i procesy decyzyjne.

  Whoishiring.io to globalny portal z ogłoszeniami o pracę dla programistów, projektantów, marketerów i wszystkich tych, którzy skupieni są wokół branży technologicznej. Wśród naszych klientów są: Apple, Amazon, PepsiCo, Zalando, Motorola, Uber, Lyft, Atlassian, Basecamp i Estimote. Jesteśmy w stanie prognozować trendy w zakresie technologii, zatrudnienia czy rozwoju obszarów zurbanizowanych. Pracujemy nad profilowaniem użytkowników, co pozwoli nam zaoferować wszystkim zatrudniającym firmom dane otencjalnych kandydatów. Sam produkt jest bardzo zaawansowany technologicznie: mamy bardzo szybką wyszukiwarkę, piękny UI oraz filtry pozwalające na sprawne i dokładne sortowanie ofert. Pracujemy nad panelem, który pozwoli osobie publikującej ogłoszenie uzyskać wgląd w statystyki odwiedzin

 •   99

  xchanger.io

  Client & business. Trade, customer experience, and FinTech

  Xchanger.io pomaga małym i średnim przedsiębiorstwom zaoszczędzić na ukrytych prowizjach bankowych przez wymianę pieniędzy i wymianę walut. Dzięki współpracy z 30 międzynarodowymi operatorami pieniędzy jesteśmy w stanie pomóc, dostarczając 103 walut do 193 krajów. Xchanger pomaga zaoszczędzić ukryte prowizje bankowe w walutach obcych jednym złożonym rozwiązaniem: integratorem operatorów pieniężnych. Nie chodzi tu o prosty proces porównawczy, ale o dostarczanie zaawansowanych rozwiązań w zakresie doradztwa finansowego w szczegółowy i przyjazny sposób. Xchanger umożliwia znalezienie najlepszej oferty z rynku międzynarodowych operatorów pieniężnych i rozpoczęcie zagranicznej płatności. Wszystko w jednym systemie z dostępem do historii transakcji, śledzeniem wpisów, zarządzaniem e-portfelem.

 •   100

  zleceniomat.pl

  Client & business. Handel, customer experience, fintech.

  Zleceniomat.pl jest pierwszym w Polsce serwisem łączącym w sobie funkcje: platformy kojarzącej zleceniodawców z wykonawcami usług, porównywarki cen usług, generatora indywidualnych ofert wykonania zlecenia i wyszukiwarki wiarygodnych opinii o wykonawcach. Dzięki temu zleceniodawca może wybierać usługodawców zdefiniowanych w katalogu usług. Trwają testy aplikacji oraz tworzenie katalogu. Innowacyjność serwisu polega na nietypowym potraktowaniu usług, które zostały potraktowane jak produkty. Mogą zatem podlegać podobnym jak produkty porównaniom. Takie podejście do problemu umożliwiło także stworzenie i zaimplementowanie generatora ofert. Zastosowane w serwisie rozwiązania można potraktować zarówno jako innowacje procesowe jak i organizacyjne.

 •  

  InMotion

  SKANSKA URBAN QUEST

  Specjalizujemy się w produkcji urządzeń do filmowania oraz technologii obróbki i analizy obrazu. Nasz najnowszy produkt to Slider Smartfonowy, czyli studio do filmowania dla iPhona. Dzięki niemu blogerzy, sportowcy, wykładowcy i podróżnicy mogą kręcić jeszcze lepsze filmy swoimi iPhonami. A to dzięki takim funkcjom jak detekcja twarzy, wykrywanie ruchu, przesuwanie i obracaniu aparatu tak, aby podążał za człowiekiem, wyzwalanie bezprzewodowym czujnikiem zbliżeniowym oraz chmura renderingowa, która umożliwia stosowanie profesjonalnego color gradingu na filmach z iPhona. Spółka została dokapializowana przez fundusz VC Zernike Meta Ventures.

 •  

  Synati (Exon)

  SKANSKA URBAN QUEST

  Synati to rewolucja w dziedzinie sterowania i automatyzacji budynków. Jest innowacyjnym rozwiązaniem pozwalającym na osiągnięcie pełnej integracji z otoczeniem bez dodatkowych urządzeń – nawet bez smartfona. To także pierwsze na świecie rozwiązanie wykorzystujące rozszerzoną rzeczywistość do zarządzania otoczeniem.

Start-up Challenge

 • Start-up Challenge poszerza horyzonty

  To giełda pomysłów, kopalnia trendów i twórczy ferment. Tutaj dowiesz się wszystkiego, co może Ci być potrzebne w rozwoju Twojego biznesu. Warianty inwestycyjnych możliwości, programy akceleracyjne, sposoby finansowania, rodzaje wsparcia i dobre praktyki, czyli – jak robią to inni?

 • Start-up Challenge inspiruje

  Jeżeli się uczyć – to od najlepszych. Tutaj zdobędziesz „know how” z pierwszej ręki – biznesowych mentorów, wizjonerów, twórców globalnych marek. Spojrzysz na swoje plany z perspektywy ich doświadczeń. Zanalizujesz przykłady współpracy start-upów z korporacjami. Kto wie – może Twoja historia również będzie dla kogoś inspiracją?

 • Start-up Challenge łączy

  Nie ma lepszej okazji do dialogu z inwestorami oraz instytucjami wsparcia biznesu. Do nawiązania współpracy z potencjalnymi partnerami i zdobycia kapitału na start, rozwój czy zaistnienie na zagranicznych rynkach. Do pozyskania klientów. To przestrzeń dla networkingu pomiędzy młodym i dojrzałym biznesem. Tutaj Twoje pomysły mają szansę zostać zauważone na szerokim forum.

Start-up Challenge – Twoja droga do sukcesu

 • zgłaszasz się do Start-up Challenge
 • zostajesz jednym ze 100 najciekawszych start-upów
 • prezentujesz swój pomysł w Scale-up Alley na bezpłatnym stoisku przygotowanym przez organizatora
 • trafiasz do najlepszej 18-tki i sceny Europejskiego Kongresu Gospodarczego oraz European Start-up Days stają przed Tobą otworem
 • walczysz o tytuł „Start-up Challenge Winner” w swojej kategorii
 • pozyskujesz inwestora lub partnera biznesowego spośród tysięcy przedsiębiorców z kapitałem, gotowych inwestować w innowacyjne pomysły
 • masz swoje “pięć minut” w mediach, przedstawicieli których na Europejskim Kongresie Gospodarczym jest aż pół tysiąca
 • realizujesz swój pomysł!

Jak to zrobić?

 • Wypełnij formularz zgłoszeniowy do 26 kwietnia 2017 r.
 • Czekaj na decyzję o zakwalifikowaniu się
 • Przygotuj prezentację i stoisko
 • Przekonaj do siebie jury i wygraj Start-up Challenge!

Pobierz regulamin konkursu jako plik PDF

Pobierz instrukcję do formularza zgłoszeniowego jako plik PDF

Pobierz kartę oceny formalnej jako plik PDF

Pobierz kartę oceny merytorycznej jako plik PDF

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony EEC Startup Challenge.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie