Wstępny zakres tematyczny

ZAPROPONUJ TEMAT

Informujemy, że dane osobowe wprowadzone do poniższego formularza będą przetwarzane tylko w zakresie prezentacji propozycji tematyki, nie dłużej niż do dnia zakończenia eventu, którego dotyczą. W pozostałym zakresie stosuje się warunki Polityki Prywatności dla danych związanych z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych.

W bliskim kontakcie ze start-upowym środowiskiem i specjalistami z obszaru nowych technologii powstał projekt agendy European Tech & Start-up Days. Tegoroczna, piąta edycja wychodziła naprzeciw ewolucji polskiej sceny start-upowej. Nagłe zmiany wywołane pandemią zaskoczyły wszystkich i zmieniły świat, doprowadzając do rewolucji w świecie start-upów.

Nowe realia zmieniają to, co tu i teraz, wpłyną także na zmiany w dalszej przyszłości. Niektóre problemy zbledną, inne zyskają na znaczeniu, pojawią się też nowe, z jakimi nie mieliśmy w takiej skali nigdy wcześniej do czynienia.

I to jest powód, by popracować – wspólnie z Wami – nad aktualizacją programu European Tech & Start-up Days. W nowym terminie 3-4 września chcemy spotkać się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, a wydarzenie w pełnym wymiarze poprzedzić szeregiem aktywności online od maja do września.

Czekamy na propozycje, o czym chcielibyście rozmawiać: jakie kwestie pozostały istotne i na jakie nowe pytania warto poszukać odpowiedzi. Świat się trochę zatrzymał, choć może akurat dla start-upów przyspieszył? Aktualna sytuacja pokazuje, jak bardzo potrzebujemy innowacyjności, przełomowych rozwiązań, praktycznych aplikacji. Pomysłowość start-upowców nie zna granic, a uczestnicy European Tech and Start-up Days niejednokrotnie wykazywali się potencjałem. Czy w tym – zaskakującym, trudnym do prognozowania – roku, zaskoczą nas np. propozycjami z obszaru medtech czy e-commerce?

Nasz poprzedni plan, który znajdziecie na tej stronie, potraktujmy jako punkt wyjścia do tej dyskusji. Czekamy na Wasze opinie i propozycje!

 • Pojutrze. Przewidzieć biznesowy świat

  Bez granic. Co to znaczy… Globalizacja, wszechobecność sieci, decentralizacja koncernów?

  Bez dyletantów. Co przyniesie edukacyjny przełom?

  Bez odpadów. Zielone strategie – perspektywy na dobry biznes?

  Bez własności. „Korzystać” zamiast „mieć”. Szanse dla mniejszych firm?

  Bez ludzi. Potop technologii – praca przywilejem nielicznych?

  Bez kompleksów. Polska i świat – w stronę technologicznych liderów?

 • Chmura w biznesie, biznes w chmurze | EUROPEAN ECONOMIC CONGRESS

  Przetwarzanie w chmurze – kluczowy element IV rewolucji przemysłowej. Technologie Cloud. Biznes nażądanie – potencjał funkcjonowania firm w chmurze i online. Skłonność gospodarki/firm dozastosowania rozwiązań chmurowych. Poziom absorpcji chmury wśród przedsiębiorstw w Polsce i Europie. Polska Chmura Krajowa.

 • Go for the cloud!

  Biznes, idea, produkt – o przewagach IT w chmurze obliczeniowej. Koszty, możliwości, korzyści – cowybierać dla start-upu. Czy w młodych firmach potrzeba architektury IT złożonej z wielu chmur odróżnych dostawców? Od robotyki po AI – cloud jako fundament innowacyjnych strategii. Rozrostcyberagresji a bezpieczeństwo chmurowych rozwiązań i aplikacji. Rola i perspektywy chmury w IVrewolucji przemysłowej.

 • Przemysł 4.0 w Polsce | EUROPEAN ECONOMIC CONGRESS

  Państwo i firmy a rozwój technologiczny w kluczowych gałęziach polskiego przemysłu. Systematycznypostęp czy ostatni dzwonek? Stan przygotowań i realizacji elementów IV rewolucji przemysłowej wnaszym kraju. Przyczyny różnic w ocenach. Państwo, koncerny, mniejsze firmy, szkoły wyższe – konieczny podział ról. Świadomość potrzeby kursu na rozwiązania rodem z Industry 4.0 wśród polskichprzedsiębiorstw i menedżerów. Wołanie o kadry. Jak je dobrze i w większej skali przygotować.

  Warunki (edukacyjne, prawne, finansowe) konieczne, by Przemysł 4.0 mógł zaistnieć w skali firmy.

 • Cyberbezpieczeństwo | EUROPEAN ECONOMIC CONGRESS

  Wyzwania, zagrożenia i środki zaradcze. Przepływ masy informacji i współpraca rzeszy fachowców mnoży ryzyko. Ustawa o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa. Wybryk, kradzież lub szantaż dla zysku, szpiegostwo przemysłowe, cele polityczne – różne oblicza cyberagresji. Zagrożenia polityczne i biznesowe. Wojny bez wystrzału, czyli potencjalny paraliż infrastruktury krytycznej. „Chcesz pokonać hakera? Myśl jak haker”. Momenty krytyczne – o sposobach zwalczania cyberprzestępców dziś i jutro. Człowiek – najsłabsze ogniwo? Nowe, skuteczne narzędzia i metody ochrony prywatności i tajemnic firmy w cyfrowym świecie. Wydatki firm na minimalizację ryzyka, zabezpieczenia – rynek cyberbezpieczeństwa?

 • Biznesowe cyberzabezpieczenia

  Jak chronić tajemnice firmy w cyfrowym świecie? Ile kosztuje minimalizacja ryzyka i jak dobraćzabezpieczenia? Cyberbezpieczeństwo bez dużych wydatków – realna opcja czy ryzykowna gra? Start-upyna rynku – gdzie duże firmy zostawiają przestrzeń? Nowe technologie – nowe rodzaje cyberzagrożeń. Internet rzeczy, czyli szybko rosnący, ale słabo zabezpieczony rynek.

 • Sztuczna inteligencja | EUROPEAN ECONOMIC CONGRESS

  Potencjał i znaczenie AI w gospodarce i w procesie rozwoju cywilizacyjnego. AI Vibes – obszary wpływudata science. Kierunki zastosowań – aktualne i perspektywiczne. Zagrożenia – pozorne i faktyczne.

 • Trendy w AI. Start-upowy algorytm

  Najbardziej obiecujące kierunki zastosowań AI – dziś i jutro. Na jakich polach algorytmy start-upów imłodych firm mogą konkurować z produktami potentatów? Sukcesy młodych firm – case studies. Kupić, bysprzedać – AI jako motor strategii, usług i produktów w młodej firmie. Kadry specjalistów od AI –czy nie grozi nam drenaż mózgów?

 • Big Data | EUROPEAN ECONOMIC CONGRESS

  Dane w gospodarce – rewolucja w toku. Big Data Talks – otwarte dane, gdzie, kiedy, na jaką skalę?Przewaga konkurencyjna dzięki dostępowi i przetwarzaniu danych. Zysk i wolność, administracja ibiznes – jak godzić sprzeczności? Amerykańskie, azjatyckie i europejskie spojrzenie na wykorzystaniedanych w biznesie. W poszukiwaniu uniwersalnej formuły.

 • Internet rzeczy | EUROPEAN ECONOMIC CONGRESS

  IoT a cyfrowa transformacja gospodarki. IoT Flow, czyli komunikacja maszyn i systemów – co z tegomamy? Przemysłowy Internet rzeczy i idea inteligentnej fabryki w realizacji. IoT w mieście, handlu iusługach, w rolnictwie i ochronie zdrowia.

 • E-commerce i technologie | EUROPEAN ECONOMIC CONGRESS

  Handel w fazie głębokiej cyfryzacji. Usługi tylko przez internet? Skutki tych zjawisk dlatradycyjnego biznesu.

  Najnowsze trendy w e-commerce – nowe modele działań i narzędzia technologiczne – logistyka iinfrastruktura.

  Narzędzia optymalizacji e-handlu w praktyce.

 • Go Global online – ekspansja w świecie e-commerce

  Platformy zakupowe dopalaczem biznesowym dla start-upów.

  Algorytm zdecyduje o być albo nie być twojej firmy. Bądź przygotowany na zmiany.

  Unikalna oferta wystarczy? Elementy sukcesu sprzedaży na platformach zakupowych.

  Puls e-sklepu – oceny, komentarze, opinie. Kryzys jako element e-rzeczywistości.

  Szeroki strumień pieniędzy na rozwój firm online. Jak go wykorzystać?

 • ePłatności w gospodarce | EUROPEAN ECONOMIC CONGRESS

  Handel bezgotówkowy w poszukiwaniu standardu. Cyfrowe płatności i rozliczenia elektroniczne –popularne rozwiązania dla firm. Systemy płatnicze e-commerce – w toku optymalizacji. Wymaganiaklientów – funkcjonalność, elastyczność, bezpieczeństwo i prostota.

 • Marka w erze cyfrowej | EUROPEAN ECONOMIC CONGRESS

  Nowe oblicze marki w erze cyfrowej. Tożsamość marki w procesie transformacji? Jak tworzyć brand content, który nie zginie w lawinie informacji.

 • Youtuber, vloger, influencer... | EUROPEAN ECONOMIC CONGRESS

  Jedyny, unikatowy, wyjątkowy – w pogoni za oryginalnością. Znana twarz kształtuje opinie w sieci. Wizerunek i relacje jako kapitał. Jak wykorzystać nowych celebrytów i e-formy ekspresji do promocji?Dopasowanie profilu influencera do produktu. Możliwości skalowania autorskich projektów.

 • Przemysł gamingowy i e-sport | EUROPEAN ECONOMIC CONGRESS

  Dynamika, kondycja i potencjał rynku gamingowego. Przełożenie na inne branże. Jak zmienia się gamingpod wpływem dojrzalszego klienta? Rola wydarzeń e-sportowych. Nowe technologie w e-gamingu. Nadchodzi 5G – branża w chmurze, nowe szanse i możliwości. Trendy w projektowaniu gier –specjaliści, zespoły, budżety. Gra jako produkt, przekaz i środowisko – tendencje w influencermarketingu. Zawód streamer, czyli jak budować społeczność. Sport jak inne dyscypliny? Organizacja izarządzanie klubem e-sportowym.

 • Technologia dla powietrza | EUROPEAN ECONOMIC CONGRESS

  Jak nowe technologie (w energetyce, transporcie, budownictwie) wspierają walkę o poprawę stanu powietrza. Odnawialne źródła energii, efektywność energetyczna i termomodernizacja, e-mobilność, technologie filtrowania i oczyszczania, innowacje. Koszty i możliwości zastosowań a potrzeby iefekty. Idea green cities – strefy bezemisyjne, pochłaniacze smogu i inne rozwiązania. Prezentacja wybranych innowacji technologicznych, systemów i urządzeń służących poprawie jakości powietrza.

 • Technologie dla klimatu | EUROPEAN ECONOMIC CONGRESS

  Obszary technologicznych poszukiwań będących reakcją na kryzys klimatyczny – w jakim kierunku zmierzanauka i wyobraźnia? Przykłady technologii o wysokim potencjale. Innowacyjne firmy, ich aktywność w„zielonym biznesie”, niższa bariera wejścia, dedykowane narzędzia wsparcia. Zrównoważony rozwój wstrategiach dużych firm i inwestorów szansą na wdrażanie rewolucyjnych pomysłów. Wyższa tolerancjaryzyka w zielonych innowacjach. Role motywów etycznych w wyborze projektów. Prezentacja wybranychrozwiązań służących ograniczaniu emisji gazów cieplarnianych. Historia wdrożeń i skuteczność.

 • StartGreen – zielone technologie dla każdego

  Aplikacje dla ochrony środowiska naturalnego. Zielone technologie na każdą kieszeń. Aplikacje dlaekoświadomych. Rozwój technologiczny jako obciążenie środowiska samo w sobie.

 • Miasto ery cyfrowej – jak stać się „smart”? | EUROPEAN ECONOMIC CONGRESS

  Czas, jakość życia, sprawność funkcjonowania i zarządzania, zrównoważony rozwój – co się liczy wmieście? Jakich inwestycji i rozwiązań potrzebują ambitne metropolie i ich mieszkańcy? Gadżety czypriorytety, czyli oczekiwania w zakresie wdrażania rozwiązań smart city. Miasto w smartfonie –aplikacje, które ułatwiają życie. Najbardziej obiecujące obszary cyfryzacji miast. Nie tylkoinfrastruktura – jak zintegrować organizm miejski z budynkami i jakie płyną z tego korzyści?

 • Dlaczego coworking? | EUROPEAN ECONOMIC CONGRESS

  • Rynek coworkingów w Polsce na tle Europy – gdzie jesteśmy, jaki jest potencjał, jakie perspektywy? Sektor coworkingowy rośnie w siłę i robi furorę na rynku pracy. Zmienia styl i warunki pracy w biurach. Czy w przyszłości coworking zdominuje sektor biurowy? Niższa cena, atrakcyjna lokalizacja, elastyczność, a może antidotum na samotność – co skłania do korzystania z coworkingu?
  • Work-it-up – wybieramy najlepszy cowork w Polsce. Sieciowy, lokalny, korporacyjny – jak powstawały koncepty coworkingowe. Historia, plany, twórcy.
 • Przyszłość nieruchomości nazywa się proptech

  Tej machiny nie da się zatrzymać. Bezpieczeństwo, oszczędności, przewaga – rozwiązania proptech i ichwpływ na rozwój rynku nieruchomości. Gdzie nastąpi największa rewolucja? Jak zachęcić do wdrażaniainnowacji? Co jest największym wyzwaniem?

 • Global edutech

  Burzliwy rozwój educational technology. Wartość tego rynku. Przyczyny rozkwitu. Główne trendy. Przemiany w oczekiwaniach klientów. Polskie osiągnięcia i szanse młodych firm. Start na światowymrynku czy najpierw krajowy poligon?

 • Nowe technologie medyczne – od projektu do pacjenta | EUROPEAN ECONOMIC CONGRESS

  Czym jest innowacja, a czym nowość w medycynie. Technologie zmieniające oblicze współczesnej medycyny. Medycyna precyzyjna – zmiana paradygmatu podejścia do terapii. Immunoonkologia – „przewrót kopernikański” w leczeniu nowotworów.

  Oblicza cyfrowej rewolucji w medycynie – od aplikacji w smartfonie do sztucznej inteligencji. Robot medyczny – niewolnik lekarza czy bohater pacjenta? Technologie medyczne lekowe i nielekowe – jak je finansujemy? Koszyk świadczeń gwarantowanych a dostępność nowych technologii medycznych. Od pomysłu do przemysłu, czyli porozmawiajmy o wdrożeniach i komercjalizacji efektów prac badawczo-rozwojowych.

 • Rynek biotechnologiczny | EUROPEAN ECONOMIC CONGRESS

  Tempo rozwoju i wartość rynku biotechnologicznego. Rosnące znaczenie biotechnologii w gospodarce. Rozwój polskiej biotechnologii – wysokie standardy nauczania, potencjał badawczy i wdrożeniowy zachętą dla inwestorów. Polscy liderzy innowacji biotechnologicznych. Start-upy w biotechnologii – suwerenność czy współpraca z gigantami? Znaczenie ochrony własności intelektualnej – dla bezpieczeństwa biznesu i wyceny firmy.

 • Foodtech zamiast fast food

  Start-upy odbiciem trendów: zdrowiej, roślinnie, z owadów. Zamienniki, alternatywy – słowo "zamiast" kreuje trendy przyszłości. Inteligentne opakowania wspomagają zjawisko „no waste". Od żywności funkcjonalnej i precyzyjnej do laboratoryjnej. Nowe technologie w walce z otyłością – prawda o konsumencie i jego diecie w aplikacji.

 • Houston, we have a problem… Kiedy i jaki inwestor jest niezbędny. Dlaczego tak dużo start-upów wPolsce nie korzysta z zewnętrznego finansowania?

 • Scale up your business. Jak tworzyć modele. Etapy wzrostu – budowa i zarządzanie zespołem

 • You do it wrong! Katalog błędów. Nieinwestowalny start-up – opis klęski

 • Zostań Social Media Ninja. Klienci, zasięg, wizerunek w mediach społecznościowych - pola biznesu i marketingu

 • 10 trendów w e-commerce. Jak wykorzystać to w działalności twojej firmy?

 • #networking. Sieć kontaktów twoim kapitałem. Jak ją budować i czerpać z niej korzyści?

 • Rozwiń swój biznes w necie. Czego się uczyć od najlepszych?

 • Kształtuj swoją markę. O start-upowych strategiach

 • Twoja praca, to twoje życie. Zarządzanie i kultura organizacyjna w firmach nowej ery

 • Jak tworzyć brand content, który nie zginie w lawinie informacji?

 • Jak walczyć o autentyczność i wiarygodność w czasach fakenews?

 • Jak zostać liderem opinii w mediach społecznościowych?

 • Jak tworzyć brand content, który nie zginie w lawinie informacji?

 • Crowdfunding – sposób na społeczne finansowanie biznesu

  Jak działają platformy crowdfundingowe? Sposoby konstruowania skutecznej kampanii crowdfundingowej. W jakich dziedzinach najłatwiej o pozyskanie finansowania społecznościowego? Jak zabezpieczyć własność intelektualną? Otoczenie prawne crowdfundingu w Polsce. Stan obecny rynku i potencjał dla rozwoju finansowania społecznościowego w Polsce.

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych możemy przetwarzać Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. O celach tego przetwarzania zostaniesz odrębnie poinformowany w celu uzyskania na to Twojej zgody. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane dodatkowo jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.