Start-up Challenge

Konkurs Start-up Challenge poszerza horyzonty. To giełda pomysłów, kopalnia trendów i twórczy ferment.

W tegorocznej edycji konkursu Start-up Challenge złożonych zostało blisko 170 aplikacji.

Przed konkursowym jury trudne zadanie oceny najlepszych pomysłów, wśród których znalazły się przełomowe rozwiązania technologiczne w medycynie, innowacje z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w obszarach związanych z danymi i produkcją, patenty usprawniające codzienność i wiele, wiele innych.

Poniżej prezentujemy listę 100 najciekawszych start-upów konkursu Start-up Challenge zgłoszonych w 6 kategoriach konkursowych. W finale znalazło się najlepszych 18 start-upów, które powalczą o wygraną przed uczestnikami największej imprezy biznesowej Europy Centralnej – Europejskim Kongresem Gospodarczym oraz European Tech and Start-up Days, zgromadzonymi w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach oraz obecnymi przed ekranami komputerów, tabletów czy smartfonów, oglądającymi internetową transmisje konkursu.

Oto 18 finałowych start-upów Start-up Challenge 2021

 • HEALTH&BIOTECHNOLOGY. Medycyna, zdrowie, technologie medyczne, farmacja, biotechnologia

  WARMIE to system zdalnego i ciągłego monitorowania temperatury ran i ciała pacjentów w celu wykrywania infekcji. Mierzona wartość temperatury jest przesyłana bezprzewodowo do zainstalowanej na smartfonie użytkownika aplikacji umożliwiającej odczyt temperatury i rejestrowanie jej zmian. System WARMIE ma na celu wsparcie procesu leczenia, może być wykorzystywany w profilaktyce, diagnostyce i terapii.
  CancerCenter.ai wspiera diagnostykę nowotworową w obszarze diagnostyki obrazowej (radiologia i histopatologia) poprzez zastosowanie sztucznej inteligencji. Narzędzie pozwala na przeglądanie, adnotacje, komentowanie, współdzielenie preparatów histopatologicznych wraz modułem modeli AI wspierających prace lekarza. Na platformie dostepny jest model oceniajacy Skale Gleasona dla gruczołu krokowego (prostaty). Kolejne algorytmy będą dodawane sukcesywnie do platformy.
  MedApp to notowana na NewConnect spółka technologiczna, której innowacje rewolucjonizują sposób, w jaki można leczyć i ratować ludzkie życie. Firma oferuje unikalne rozwiązania softwarowe, wspomagające diagnostykę obrazową 3D i usługi medycyny cyfrowej nowej generacji. CarnaLife Holo to system obrazowania 3D wspierający precyzję, komfort i bezpieczeństwo zabiegów medycznych w zakresie kardiologii, onkologii, ortopedii i laryngologii. CarnaLife System to innowacyjne narzędzie do prowadzenie pogłębionej, zdalnej diagnostyki pacjenta. Na bazie tego rozwiązania powstała Cyfrowa Przychodnia skierowana bezpośrednio do pacjentów i użytkowników indywidualnych. HoloComm - rozwiązanie mieszanej rzeczywistości do zdalnej, trójwymiarowej demonstracji produktów, szkoleń, edukacji, audytów.

 • NEW INDUSTRY. Przemysł 4.0, robotyka, automatyzacja, systemy produkcji, nowe materiały, przemysł kosmiczny

  MAB Robotics jest odpowiedzią na zapotrzebowanie związane z pracami inspekcyjnymi i serwisowymi wewnątrz podziemnych instalacji, występujących pod każdym miastem na świecie. Zespół rozwija niewielkich rozmiarów czworonożne roboty, które będą służyć jako uniwersalne platformy nośne dla sensorów i narzędzi do poruszania się wewnątrz podziemnych tuneli. Środowiskiem demonstracyjnym są sieci ciepłownicze, w których aktualnie wykorzystywane są zasilane i sterowane przewodowo roboty kołowe, które mają problemy z poruszaniem się w nierównych i krętych tunelach, ograniczony zasięg, a ich wykorzystanie generuje duże koszty wiążące się np. z koniecznością wykonywania wykopów w środku miasta.
  A4BEE Architects for Business to rozwiązanie dostosowane do przemysłu wytwórczego, które umożliwia zbieranie danych z szeregu robotów, urządzeń, czujników i sprzętu, różnych systemów przetwarzania oraz monitorowanie w czasie rzeczywistym. Może gromadzić dane z linii produkcyjnej i systemów typu SCADA/DCS w jednym wygodnym miejscu. Platforma zbiera, przechowuje i strukturyzuje dane do dalszego przetwarzania i analizy. Rozwiązanie obsługuje standardy przemysłowe: NIST, ISO, które zapewniają bezpieczeństwo, biorąc pod uwagę, że branża produkcyjna jest mocno uregulowana. Platforma jest obecnie w fazie MVP i jest efektem pracy własnego Digital Lab.
  Epeer opracowuje rewolucyjny system scoringu kredytowego oparty na behawioralnej sztucznej inteligencji, którego celem jest ocena ryzyka kredytowego młodych i nieubankowionych osób bez stałego dochodu i rozbudowanej historii kredytowej, aby umożliwić im aktywne uczestnictwo w sektorze finansowym. Pomysłodawcy zbudowali innowacyjne narzędzie do oceny ryzyka z ponad 95% dokładnością predykcji klastra, określające prawdopodobieństwo przyszłych zachowań w zakresie spłaty kredytu.

 • ENVIRONMENT. Ochrona środowiska: technologie dla klimatu, ekologiczne uprawy, smart energy, wykorzystanie surowców, przetwórstwo odpadów

  FibriTech (formalnie: OrganicDisposables) tworzy eko-alternatywy dla syntetycznych materiałów „niosących” duży ślad węglowy. Wykonywanie produktów z surowców naturalnych tj. włókien roślinnych i odpadów organicznych pozwala na uzyskanie wytrzymałego, lekkiego eko-materiału m.in. do zastosowań w rolnictwie, opakowaniach czy budowlance (np. izolatory opakowaniowe, materiały termoizolacyjne, eko-styropian, filtry powietrza, zaawansowane kompozyty lekkie). Naszym pierwszym zastosowaniem są organiczne podłoża do bezglebowej uprawy roślin. Dzięki unikalnej technologii łączenia włókien i naturalnych składników stworzone podłoże jest połączeniem zalet konkurencyjnej wełny mineralnej i torfu stosowanych powszechnie w technikach rolniczych.
  SunRoof Technology ideą i jednoczesnym wyzwaniem SunRoof jest wsparcie społeczności w dążeniu do neutralności energetycznej poprzez oferowanie technologii, a w dalszej przyszłości przyjaznych mechanizmów finansowych wspierających dostęp do niej. SunRoof to zintegrowane fotowoltaiczne dachy 2w1, fasady oraz carporty pozwalające tworzyć inteligentne, piękne domy przyszłości, to także systemy pozwalające na płynne zarządzanie energią i dążenie do stworzenia formuły wirtualnej elektrowni.
  Royal Bees Recycling RBR zajmuje się przetwarzaniem suchych odpadów (bez elektorlitu) poprodukcyjnych z produkcji baterii do aut elektrycznych. Przetwarzana jest anoda, katoda, bi cell (połączona anoda i katoda) oraz bi cell w „kopercie" aluminiowej. W wyniku przetworzenie uzyskuje się: czarną masę (z metalami rzadkimi jak Co, Ni, Li, Mn), miedź, aluminium oraz folia (ekran oddzielający anodę i katodę). Wszystkie frakcje metaliczne sprzedawane są do hut co stanowi 90% masy wsadu. Folia sprzedawana jest do cementowni jako paliwo alternatywne. Wsparciem rozwoju start-upu zainteresowało się już InnoEnergy, które potwierdziło fakt, że RBR jest jedynym podmiotem, który zwórcił uwagę na odpady poprodukcyjne z produkcji baterii do aut elektrycznych i osiągną poziom przetwarzania ca 120 ton miesięcznie.

 • CLIENT&LIFESTYLE. Handel, customer experience, e-commerce, fintech, edutech, gaming, sport, przemysł czasu wolnego

  IDENTT udostępnia system wyposażony w algorytmy wspierające proces weryfikacji tożsamości tam gdzie potwierdzenie tożsamości jest niezbędne w procesie obsługi klienta. Automatyczna weryfikacja pozwala na dokładniejsze i bardziej wiarygodne zweryfikowanie dokumentu niż przy wykorzystaniu metod tradycyjnych. W połączeniu z biometrycznym sprawdzeniem wizerunku osoby, firma korzystająca z rozwiązań Identt ma zdecydowanie większą szansę na wykrycie wyłudzeń.
  Proxi.cloud core'ową technologią jest platforma umożliwiająca pozyskiwanie i przetwarzanie danych lokalizacyjnych dzięki SDK w aplikacji mobilnej. Zbiera własne dane wykorzystując aplikacje partnerskie oraz pozwala retailerom pozyskiwać i analizować dane o tym jakie inne sklepy i jak często odwiedzają ich klienci. To rozszerzenie wiedzy o klientach poza punkty styku należące do retailera oraz możliwość badania lojalności klientów na dużej skali. Dodatkowo to możliwość śledzenia skuteczności kampanii marketingowych pod kątem generowania ruchu w sklepach stacjonarnych.
  PayEye to globalny fintech z korzeniami mocno osadzonymi w Polsce, który pierwszy na świecie wdrożył płatność okiem, czyli komercyjny, kompletny system płatniczy, opierający się na akceptacji płatności poprzez identyfikację użytkownika z wykorzystaniem biometrii tęczówki oka. Na finale pierwszego etapu pilotażu spółka zagwarantowała zasięg testu w 150 miejscach we Wrocławiu i okolicach. Kolejne etapy pilotażu poświęcone będą rozwojowi technologii i analizie wdrożonych modyfikacji zarówno w aplikacji, jak i urządzeniach EyePos 2.0.

 • TRADITION&MODERNITY. Przemysł tradycyjny, energetyka, telekomunikacja, transport, budownictwo

  Microamp Solutions to deep tech startup działający w sektorze wysoko zaawansowanych technologii telekomunikacyjnych, który rozwija i wdraża innowacyjne głowice radiowe dla sieci 5G pracujących w paśmie fal milimetrowych (mmWave). Rozwiązanie to umożliwia prostą implementację infrastruktury sieci mmWave 5G, charakteryzującą się dużą przepływnością, dużą pojemnością, małymi opóźnieniami oraz zgodnością ze standardem O-RAN na poziomie cenowym i funkcjonalnym nieosiągalnym nigdy dotąd.
  Wood Pack modułowy system konstrukcji szkieletowych firmy Wood Core House Wood Pack to gotowa do montażu konstrukcja szkieletowa drewniana składająca się z powtarzalnych modułowych elementów konstrukcji budynku wraz ze wszystkimi niezbędnymi elementami złącznymi i precyzyjną instrukcją montażu. System oferuje inwestorom budowę domów drewnianych w całkowicie przebadanej i prostej w montażu metodzie wznoszenia konstrukcji drewnianych.
  Hotailors to narzędzie do zarządzania podróżami służbowymi. Od lotów i transferów, przez wybór hoteli, aż po dodatkowe usługi oraz wyjazdy typu „bleisure“, a to wszystko przy całodobowym wsparciu zespołu opiekunów podróży. Platforma pozwala na kontrolę budżetów, grupowanie użytkowników, automatyczne akceptacje oraz przedstawia aktualną sytuację pandemiczną w krajach świata. Wszystkie podróże, wszystkich użytkowników opłacane są zbiorczą fakturą.. Z narzędzia korzystają takie firmy jak Google, Microsoft, Vodafone czy Booksy.

 • BUSINESS PROCESSES. Zarządzanie, analityka, ICT, cyberbezpieczeństwo, logistyka, HR

  Talent Alpha to innowacyjny start-up HR Tech, który przenosi specjalistów IT i ich zdolności do cyfrowego świata pozwalając mierzyć je za pomocą zaawansowanych narzędzi Talent Analytics oraz zarządzać nimi w ludzkiej chmurze. Współpracuje z ponad 400 organizacjami, reprezentującymi ponad 20 tyś. specjalistów w 33 krajach na całym świecie. Łączy firmy sektora MŚP z globalnymi markami jak ABB, Decathlon, Fujitsu, GFT, Infosys, Novartis czy UiPath pozwalając na współpracę przy dużych, ciekawych projektach.
  CUX to pierwsze na świecie narzędzie do UX Automation, wykrywające wzorce zachowań i doświadczeń użytkowników na stronach. Wykorzystując machine learning do predyktywnej analizy jakościowej, pomaga firmom nie tylko zaoszczędzić czas (do tej pory poświęcany na samodzielną, manualną analizę danych), ale także utrzymać wzrost sprzedaży, przewidując, które zachowania klientów będą hamować konwersję. CUX rozpoczął rewolucję na rynku analityki produktów cyfrowych. Wspieramy firmy na trzech głównych poziomach optymalizacji: produktu, marketingu i konwersji.
  Cloud Partners to usługi migracji infrastruktury klientów do chmury hybrydowej (infrastruktura prywatna i publiczna) i publicznej w połączeniu z optymalizacją kosztową migracji i późniejszego używania chmury dzięki autorskiemu oprogramowaniu oferowanego w formie SaaS - Cloudmizer. Funkcjonalność Cloudmizera'a pozwala na analizę, ocenę, rekomendację i optymalizację kosztową infrastruktury dostarczanej przez głównych dostawców takich jak AWS, Microsoft Azure (Azure), Google Cloud Platform. Głównym elementem oprogramowania są algorytmy Uczenia Maszynowego - Machine Learning (ML) oraz funkcjonalności Sztucznej Inteligencji - Artificial Intelligence (AI). Narzędzie i model biznesowy firmy adresuje wskazywany przez 61% CIO/CTO problem numer 1 - kontrolę i zarządzanie kosztami. Cloud Partners kieruje ofertę handlową do rynku B2B z koncentracją na firmach zatrudniających pow 10 osób (start up’y ) ze szczególną koncentracją na segmencie firm o zatrudnieniu 50-500 osób.

Oto pełna, finałowa lista start-upów konkursu Start-up Challenge 2021 w poszczególnych kategoriach:

 • BUSINESS PROCESSES. Zarządzanie, analityka, ICT, cyberbezpieczeństwo, logistyka, HR

  Media Scope Group
  Proa Technology
  ForLogistic
  Wektoo
  SpecFile Project Sp. z o. o.
  TrapTech
  Sternkraft
  SAPERE
  ExChord
  Staffly
  TeamFeedback
  ReQiu® Personality

 • CLIENT&LIFESTYLE. Handel, customer experience, e-commerce, fintech, edutech, gaming, sport, przemysł czasu wolnego

  Questpass
  Cachet
  Spoko.app
  C.lser
  Shape.Care Smart Clothing Solutions
  ZweryfikujFirmę.pl
  SeniorApp Sp.z.o.o.
  Runvido
  feeCOMPASS
  Revas
  insbay
  CHRONOSPACE SP. Z O.O.
  Cryptoduck
  simpl.rent
  Advisero
  FYRTEL
  A Tu Polska
  EagleAI
  Qanuk.AI
  Influencify
  Bidda
  wynajem.pl

 • ENVIRONMENT. Environmental protection: technologies for the climate, ecological crops, smart energy, use of raw materials, waste recycling

  Hydropolis sp. z o.o.
  Plenti
  BZB UAS
  cthings.co
  Listny Cud
  Smartta Sp. z o.o.
  Sunmetric
  LightFi
  IoTOak
  Noiseless
  Heating - energia z podczerwieni
  Hydratico
  Biostra
  SolHotAir
  It's bean!
  e-stado
  Bin-e
  Green Jungle
  Instalacja wytwarzająca w kogeneracji energię elektryczną i ciepło poprzez zgazowanie RDF w reaktorze z cyrkulującym złożem fluidalnym
  Waste Master Sp. z o.o.
  ZOCA
  Maskup sp. z o.o.
  Europejskie Centrum Energii Sp. z o. o.
  sky crops

 • HEALTH&BIOTECHNOLOGY. Medycyna, zdrowie, technologie medyczne, farmacja, biotechnologia

  NK TECH
  Numed Sp. z o.o.
  Wd-tech
  RSQ Technologies
  Clebre
  Protein Capture Science
  Spectrum Insights
  Medtransfer
  Healthly
  Genevet Sp. z o.o.

  • NEW INDUSTRY. Przemysł 4.0, robotyka, automatyzacja, systemy produkcji, nowe materiały, przemysł kosmiczny

   dbr77
   SYSTEM 3E
   Dronehub
   Alphamoon
   FitMech
   SLSO (Street Lighting Satellite Observation)
   coat-it sp. z o.o.
   Rating Captain
   TLS & Atellite
   Qxcontrol
   Native Hash Sp. z o.o.

  • TRADITION&MODERNITY. Przemysł tradycyjny, energetyka, telekomunikacja, transport, budownictwo

   Silencions Sp. z o. o.
   Zonifero SA
   Ampere Life
   WATCHOUT AI
   VRpartments

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi w czasie gali, 21 września 2021 r. o godz. 19.30 podczas 6. European Tech and Start-up Days.

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony EEC Startup Challenge.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie