Do tegorocznej edycji konkursu Start-up Challenge zostało zgłoszonych blisko 150 aplikacji.

Poniżej prezentujemy najciekawsze start-upy konkursu zgłoszone w 5 kategoriach konkursowych. Do półfinału zakwalifikowało się najlepszych 15 start-upów, które walczyły o wygraną przed uczestnikami największej imprezy biznesowej Europy Centralnej – Europejskim Kongresem Gospodarczym, zgromadzonymi w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach oraz obecnymi przed ekranami komputerów, tabletów czy smartfonów, oglądającymi transmisje LIVE konkursu, co zwiększa szanse na pozyskanie inwestora czy partnera biznesowego oraz na zwrócenie uwagi mediów.

Oto 15 półfinałowych i 5 zwycięskich start-upów Start-up Challenge 2022

 • HEALTH & BIOTECHNOLOGY – Medycyna, zdrowie, technologie medyczne, farmacja, biotechnologia

Doctor.One (zwycięzca w kategorii) - tworzy europejską sieć medyczną, w której lekarze oferują nowy model stałej opieki nad pacjentami w prostym abonamencie. Innowacyjna wirtualna przychodnia założona w maju 2021 roku, pozyskała inwestycję od Movens Capital i uruchomiła swoją działalność z kilkudziesięcioma lekarzami już w grudniu 2021. Wbrew powszechnej tendencji wśród start-upów do automatyzacji i ograniczaniu kontaktu pacjenta z lekarzem, Doctor.One stawia na zaufane relacje między pacjentami a lekarzami.

Acellmed Sp. z o.o.- start-up biotechnologiczno-farmaceutyczny, opracowujący nowe bezpieczne i skuteczne leki oparte na najnowszej wiedzy medycznej: mikroRNA, komórkach macierzystych oraz liposomowych nośnikach leków. ACM współpracuje z naukowcami w dziedzinie: biologii, biotechnologii, biochemii, chorób zakaźnych, wirusologii, hematologii, epidemiologii, zdrowia publicznego i weterynarii z Uniwersytetu Wrocławskiego, Opolskiego i Przyrodniczego we Wrocławiu, Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu, Śląskiego Parku Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia (KMS). ACM ma dwa zgłoszenia patentowe (kolejne w przygotowaniu) w tym zgłoszenie na „lek przeciw Covid-19”.

Upmedic - odpowiadając na rosnące zapotrzebowanie na diagnostykę medyczną przy jednoczesnym niedoborze kadry medycznej opracowali, razem z lekarzami, inteligentny kreator dokumentacji medycznej oparty na technologii NLP. Start-up pomagalekarzom zwiększyć produktywność co najmniej trzykrotnie (do 1000 znaków/min,) podczas podejmowania decyzji dotyczących leczenia pacjentów stosując najnowocześniejsze technologie w celu automatyzacji przyziemnych zadań. Równolegle Upmedic pomaga standaryzować i strukturyzować dokumentację medyczną, dzięki czemu może ona być łatwo analizowana i sortowana za pomocą algorytmów opartych na ML i AI, dzięki komponentowi Healthcare Intelligence.

 • CLIENT & LIFESTYLE – Handel, customer experience, e-commerce, fintech, edutech, gaming, sport, przemysł czasu wolnego

simpl.rent (zwycięzca w kategorii) - pierwsza w Polsce platforma do weryfikacji najemców mieszkań online zaczęła swoją działalność komercyjną tworząc Certyfikat Najemcy. Obecnie dzięki rozwojowi pakietu oferowanych usług simpl.rent stało się kompleksową platformą usług ubezpieczeniowych i finansowych dla najemców i wynajmujących mieszkania. Kolejnymi pakietowymi usługami standaryzującymi rynek i zabezpieczającymi transakcję W przyszłości, za pośrednictwem simpl.rent, możliwe będzie dopełnienie wszelkich formalności i podpisanie umowy.

CodeAll - chatbot, który uczy programowania w aplikacji mobilnej. Wykorzystuje czujniki Internetu Rzeczy (IoT), pozwalające programować inteligentne otoczenie np. włączania światła po klaśnięciu, zaimplementowanie alarmu domowego, czy czujnika parkowania w samochodzie. Użytkownik może za pomocą kodu łączyć czujniki z usługami dostępnymi w Internecie, np. Spotify, Facebook, Google czy TikTok - np. po otwarciu drzwi do pokoju będzie wysłane powiadomienie na maila, a po zapadnięciu zmroku automatycznie uruchomi się relaksacyjna muzyka z Internetu.

Virbe - platforma TaaS, na której każda firma może z łatwością wynająć własną Wirtualną Istotę (lub przekształcić w nią chatbota) np. jako sprzedawcę, uatrakcyjniając w ten sposób codzienną komunikację z klientem. Równocześnie Wirtualna Istota może zostać zaimplementowana w omnichannelu: na stronie internetowej jako chatbot w trójwymiarowej postaci, w mediach społecznościowych jako Wirtualny Influencer zamieszczający treści wideo, a także w fizycznych lokalizacjach: jako asystent pozyskujący klientów na interaktywnym kiosku w autonomicznych sklepach, w hotelach, na lotniskach i urzędach. Użytkownicy platformy mogą korzystać z różnych narzędzi conversational AI i uzyskać nowe Wirtualne Istoty gotowe do wdrożenia w kilka minut również na urządzeniach VR i AR.

 • ENVIRONMENT – Ochrona środowiska: technologie dla klimatu, ekologiczne uprawy, smart energy, wykorzystanie surowców, przetwórstwo odpadów

The True Green (zwycięzca w kategorii) - misją The True Green jest wykorzystanie potencjału roślin jednorocznych jako przyszłościowych substytutu drewna używanego w meblarstwie i budownictwie, poprzez:

 • uruchomienie pierwszej w UE linii produkcyjnej drewna twardego z roślin jednorocznych, przede wszystkim konopi
 • tworzenie oraz komercjalizacja technologii wytwarzania materiałów budowlanych w oparciu o surowce pochodzące z roślin jednorocznych.

Projekt zakłada stworzenie substytutu drewna twardego na bazie roślin jednorocznych, przede wszystkim konopi włóknistych oraz ekologicznych materiałów budowlanych (m.in. ekologiczne izolacje).

Nanoseen - pierwsza opatentowana technologia do odsalania i/lub oczyszczania wody, która nie wymaga użycia energii ani ciśnienia. Siłą zasilającą jest grawitacja. Rozwiązanie oparte jest na tanich, wymiennych nanomembranach. Używając membran adsorbujących różne jony i/lub zanieczyszczenia twórcy start-upu zbudowali kaskadę, dzięki której w 2-5 minut uzyskuje się wodę zdatną do picia.

Progresja New Materials - opracowana technologa przetwarzania odpadów tytanowych (koszt 2-4 $/kg) w proszki do technologii wytwarzania przyrostowego (druku 3D w metalu), których cena rynkowa to 200-400 $/kg. Technologia ta pozwala przetwarzać odpady z przemysłu lotniczego i medycznego, których w UE powstają rocznie setki ton, w proszki o komercyjnej jakości. W skali laboratoryjnej osiągnęli wydajność produkcji na poziomie 1kg/h, co pozwala na zaspokojenie potrzeb ciągłej produkcji 4 drukarek i sprzedaż nadwyżek produkcyjnych.

 • MODERN ECONOMY – Przemysł, energetyka, telekomunikacja, transport, budownictwo, robotyka, automatyzacja

ULTRAXIS (zwycięzca w kategorii) - spółka wdraża innowacyjne rozwiązanie obejmujące system monitorowania stanu konstrukcji bazujący na opracowanym pochyłomierzu AXIS1 o unikalnej rozdzielczości i stabilności długookresowej, umożliwiający wczesne wykrywanie stanów zagrożenia budowli, w oparciu o ultradźwiękową metodę pomiaru poziomu cieczy. ULTRAXIS obecnie ma skonstruowany działający prototyp urządzenia AXIS1, który jest testowany w Centrum Badań Kosmicznych w Warszawie. Wstępne badania pokazują czułość na poziomie 0.005 µm i stabilność lepszą niż 1 sekunda kątowa na rok.

Delivery Couple - pierwsze w Polsce roboty, dostarczające jedzenie i zakupy do klienta, chociaż z tak „ludzką twarzą” pierwsze na świecie. Kasia i Mateusz (tak nazywają się pary robotów) udowadniają, że RAZEM znaczy WIĘCEJ. Roboty poruszają się po drogach rowerowych (do 20 km/h) oraz chodnikach (do 8 km/h). Ich zasięg ograniczony jest jedynie baterią, której jedno ładowanie wystarcza na cały dzień pracy. Twórcy posiadają MVP (5 robotów), które testują ze strategicznym partnerem, by udoskonalić roboty oraz dopracować ich autonomiczność. Twórcy start-upu, razem z robotami, tworzą dla klientów aplikacje mobilne umożliwiające przyjmowanie zamówień lub integrują oprogramowanie z wykorzystywanymi przez nich narzędziami.

Zweryfikujfirme.pl - start-up zajmujący się automatyczną analizą danych finansowych w jednolitych formatach. Obszarem zainteresowań jest analiza plików JPK (jednolite pliki kontrolne), e_sprawozdania finansowe, pliki UPO (urzędowe potwierdzenie odbioru), wyciągi bankowe. Na podstawie plików JPK i wyciągów bankowych umożliwiają klientom automatyczne wygenerowanie raportów pokazujących co działo się w przedsiębiorstwie w ostatnim okresie. Analiza UPO umożliwia potwierdzenie tożsamości klienta oraz potwierdzenie wiarygodności przesłanych plików JPK.

 • BUSINESS PROCESSES – Zarządzanie, analityka, ICT, cyberbezpieczeństwo, logistyka, HR

OMNIAZ (zwycięzca w kategorii) - tworzą doświadczenia zakupowe klientów sklepów oraz marek. Start-up dostarcza branży FMCG metaverse (cyfrową rzeczywistość sklepu) za pośrednictwem technologii Computer Visions & Augmented Reality. Dzięki Omniaz marki i sprzedawcy detaliczni mogą poprawić wrażenia konsumentów dzięki treściom opartym na grywalizacji, jednocześnie wpływając na proces zakupowy i zbierając wszystkie dane dotyczące półek sklepowych bezpośrednio za pomocą urządzeń konsumenckich.

DOCMATIC - dzięki opracowaniu autorskich modeli sztucznej inteligencji do analizowania materiałów treści, pomagają w przetwarzaniu skomplikowanych, nieustrukturyzowanych i obszernych dokumentów, takich jak: raporty, umowy, dokumenty finansowe i publikacje naukowe automatycznie wynajdując poszukiwane treści i informacje, porównując dokumenty, czy automatycznie tagując i klasyfikując. Te wszystkie narzędzia pozwalają na znaczące przyspieszenie procesu digitalizacji i zyskanie przewagi nad konkurencją.

Self Learning Solutions - SLS dostarcza silnik decyzyjny Plug and Play wspierany przez algorytmy Self-Learning i Machine- Learning do automatyzacji i zarządzania workflow'em. Produkt dostarczany jest w modelu SaaS. Zapewniają silnik decyzyjny, ale także w pełni zintegrowany marketplace z dostępem do najnowszych rozwiązań FinTech i źródeł danych. Uzupełnieniem platformy jest moduł analityczny, który umożliwia w budowie modeli scoringowych oraz wykorzystaniu AI. Dzięki uniwersalności rozwiązania SLS, platforma może być wdrożona na każdy rynek świata, co pozwala na szybkie skalowanie biznesu przy wykorzystaniu technologii SLS.

Oto pełna lista start-upów konkursu Start-up Challenge 2022 w poszczególnych kategoriach:

HEALTH & BIOTECHNOLOGY – Medycyna, zdrowie, technologie medyczne, farmacja, biotechnologia

 • Acellmed sp. z o.o.
 • BIOmesh Sp. z o.o.
 • BioMinds Healthcare
 • CoNurse
 • Doctor.One
 • Green Meadow Technologies LTD
 • Holo4Med
 • Horsano
 • medICE
 • Mediprintic sp. z o.o.
 • Medtransfer
 • Prevlly
 • Reliefy
 • Tomografia Stożkowa 
 • upmedic
 • Visus VR Sp. z o.o. 
 • VMersive

CLIENT & LIFESTYLE – Handel, customer experience, e-commerce, fintech, edutech, gaming, sport, przemysł czasu wolnego

 • 4GOAL.app Sp. z o.o.
 • Altera
 • ATS Technology Sp. z o.o.
 • Auroria
 • Blanda
 • Challenger Project
 • CodeAll
 • Deeptale.ai
 • Digi Leader
 • DobryKorepetytor.pl
 • Dovation
 • Droplo Sp. z o.o.
 • Edu Miś
 • FixMix
 • Flexee
 • FLYO - Electric Foil
 • Forsant.io
 • HeeRoo
 • INKsearch.co
 • Kokolingo
 • Labelcall
 • Live.Market
 • MAGLY
 • Nauczeni.pl
 • Nethansa Sp. z o.o.
 • OPC - Original Produkt Certyfikat
 • Pachamama Eco Solutions
 • PROSTA EDUKACJA
 • Rating Captain
 • simpl.rent
 • SpaceRebels
 • Travter
 • Virbe
 • Wirtualny Nauczyciel

ENVIRONMENT – Ochrona środowiska: technologie dla klimatu, ekologiczne uprawy, smart energy, wykorzystanie surowców, przetwórstwo odpadów

 • ALACER LAB
 • Bartosz Walentyn - niezależny wynalazca
 • COER
 • Elektrownia OZE
 • Harventi Vision
 • Hydropolis
 • Indukcyjny panel klimatyzacyjny
 • Inteligentne Ule (Intelligent Hives)
 • Kompostownik Dżo
 • Lume Label
 • Maas Loop Sp. z o.o.
 • Mikrowarzywa z Warmii
 • Nanoseen
 • PG VENTURES SP. Z O.O. - SCRADE
 • Progresja New Materials
 • R3 Polska
 • Radium Energy
 • Res Solution
 • RetenTech Sp. z o.o.
 • The True Green
 • Waste24 Sp.z o.o.

MODERN ECONOMY – Przemysł, energetyka, telekomunikacja, transport, budownictwo, robotyka, automatyzacja

 • Ampere Life
 • Augmented Vision
 • BauApp Polska
 • Damian Kurek K-ink
 • Delivery Couple
 • Koenigs
 • Naokko
 • Platforma Robotów DBR77
 • REAKTO sp. z o.o.
 • Solvbot
 • ULTRAXIS Sp z o.o.
 • Unimow
 • UnitemSoftware
 • Zweryfikujfirme.pl

BUSINESS PROCESSES – Zarządzanie, analityka, ICT, cyberbezpieczeństwo, logistyka, HR

 • Amance-Eudine ROUZIER
 • Apropo.io
 • BlockChain Finantial Tools 24 BFT24.COM/XBRL24.COM Sp. z o.o.
 • CELIUS SP. Z O.O.
 • CFP INVESTMENT Sp. z o.o
 • DOCMATIC
 • e-point Polska Sp. z o.o.
 • ExChord
 • Grow Uperion
 • Institute of Infographics Sp. z o.o.
 • Moniti
 • NativeHash
 • OMNIAZ
 • Self Learning Solutions Sp. z o.o.
 • SkyMedia sp. z o.o.
 • Staffly
 • TrapTech - Cyfrowe Pole Minowe
 • Zonifero

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpiło w czasie gali, 26 kwietnia 2022 podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Pobierz
Regulamin Konkursu

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony EEC Startup Challenge.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie