EEC 2019

Prelegenci

György Lévay

György Lévay

Firma: Infinite Biomedical Technologies

Stanowisko: Research Manager

György Lévay pełni funkcję konsultanta ds. projektowania badań oraz menedżera badań w Infinite Biomedical Technologies, amerykańskiej firmie specjalizującej się w protezach kończyn górnych.
Urodzony na Węgrzech Lévay ukończył studia magisterskie z zakresu inżynierii biomedycznej w ramach stypendium Fulbrighta na Uniwersytecie Johna Hopkinsa, gdzie prowadził badania nad przeznaczonymi dla protez kończyn górnych algorytmami sterowania opartymi na uczeniu maszynowym i strategiami przetwarzania sygnałów.

W roku 2015 Lévay przewodniczył grupie badawczej, która zdobyła nagrodę główną w konkursie Intel-Cornell Cup za urządzenie GEAR (Game-Enhancing Augmented Reality), pozwalające osobom z niedowładami kończyn górnych sterować komputerem za pomocą stóp. Pomysł zrodził się w umyśle Lévay – od zawsze zapalonego gracza – gdy stracił obie dłonie na skutek zapalenia opon mózgowych i nie był już w stanie grać w gry komputerowe.

Lévay przedstawia stan rozwoju technologii w sposób łatwy i przystępny, podkreślając zarówno ich osiągnięcia, jak i ograniczenia. Wierzy, że podobnie jak systemy rozpoznawania mowy rozwinięto, aby wspierać osoby niedowidzące, zanim na dobre stały się częścią codziennego życia, tak i badania nad protezami położą fundamenty pod współdziałanie organicznych tkanek człowieka z maszyną, z których korzystać będziemy wszyscy już w niezbyt odległej przyszłości.

Bierze udział w sesjach:

 

POWRÓT

EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony EEC Startup Challenge.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie